Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk
Zdroj: ©Shutterstock

Učitelia sa podelili o nemilé skúsenosti s arogantnými rodičmi svojich žiakov

Rodičia, ktorí si myslia, že ich deti sú stredobodom vesmíru.

Niekedy je na práci učiteľa najzložitejšia komunikácia s rodičmi. Študentov možno spacifikovať, no sú to často práve rodičia, ktorí behajú po svete v presvedčení, že požrali všetku múdrosť sveta. A vysvetliť takým ľuďom, že ich milovaná ratolesť nie je stredobodom celého vesmíru, je nadľudská úloha.

Títo učitelia z Redditu o tom vedia svoje. Na sociálnej sieti sa podelili o svoje skúsenosti s rodičmi, ktorí majú arogancie na rozdávanie a takt absolútne žiadny. Poďme si ich zopár prečítať.

1. Raz ma jedna matka zvozila za to, že som nedávala jej synovi dostatočné množstvo úloh, a to aj napriek tomu, že som mu na jej žiadosť už v tom čase dávala dvakrát viac ako ostatným deťom. Nikdy žiadnu z nich nevypracoval.

2. Jeden z našich študentov obšťal kompletne celé záchody. Keď som sa na rodičovskom združení snažila konfrontovať jeho otca, pohŕdavo mi šplechol do ksichtu: „A to ja ho mám učiť, ako sa používa záchod? Vy ste učiteľka.“

3. Na vrátnicu zavolala vytočená mamička a trvala na tom, že musí hovoriť so svojou dcérou. Vysvetľovala som jej, že dcéra má hodinu a môžem ju uvoľniť, len ak je to niečo súrne. „Tak to urobte! Je to súrne!“ vrieskala po mne. Išla som ju teda zavolať a o päť minút sme volali mame naspäť. Hovor trval asi tridsať sekúnd.

Nechcela som načúvať, no chcela som vedieť, čo sa deje. „Je všetko v poriadku?“ opýtala som sa jej, keď dotelefonovala. „Áno. Mama len chcela vedieť, kam som jej dala kefu na vlasy.“ Spýtala som sa, či si ju bez jej vedomia zobrala do školy, alebo kde je problém. „Nie. Nechala som ju v kúpeľni. Tam, kde každé ráno.“

4. Mala som 14-ročného študenta, ktorý čítal horšie ako druháci. Dávala som mu zadania, no kašľal na ne ako na ploský kameň, tak som si ho začala volávať k sebe do kabinetu a čítať si s ním. Keď sa o tom dozvedel jeho otec, navrieskal na mňa, že čo si to dovoľujem, tlačiť jeho synovi kaleráby do hlavy. Pane, prepáčte, že nechcem, aby z vášho syna vyrástol dement.

Učitelia sa podelili o nepríjemné skúsenosti s arogantnými rodičmi svojich žiakov
Shutterstock

5. Spomínam si na mamičku, ktorá penila ako besná, lebo si musela prísť pre malú do školy skôr. „Musela som odísť z fitka, aby ste vedeli! To mi už nikto nepreplatí!“ Jej dcéru niekoľkokrát poštípal sršeň a musela ísť do nemocnice.

6. Moja žiačka je hluchá a ani jeden z jej rodičov neovláda dobre znakovú reč. Jej mama čo-to vie, ale otec nič. Vôbec nič. Na rodičovskom som sa im snažila naznačiť, že by bolo dobré, aby na tom zapracovali, a jej otec?! Jej otec mi povedal: „Načo? Musí si zvykať, že sa jej celý svet nebude prispôsobovať.“

Odporúčame prečítať:

Obľúbená pochúťka Slovákov zdražie. Koľko si za ňu tento rok priplatíme?

7. Sestra je učiteľka. V triede mala menšie dievčatá, dvojičky, neskutočne rozkošné baby s dlhými blonďavými vlasmi. Pochádzali zo zlých pomerov a večne nosili do triedy vši. Raz to už sestre nedalo a musela zavolať otcovi, nech si ich príde vyzdvihnúť, lebo zase bude mať celá trieda vši.

Otec im vynadal, že to nie je jeho problém, no postavil sa za ňu celý učiteľský zbor, a tak napokon nemal na výber. Zobral ich domov… no o dvadsať minút sa vrátil späť. Aj s nimi. Ich krásne vlasy boli preč. Oholil ich strojčekom a víťazoslávne ich doviedol naspäť do triedy. „Vidíte? Problém vyriešený!“ zahlásil a odišiel.

8. Učím výtvarnú na základnej škole. Raz mi prišiel veľmi rozhorčený mail od mamičky, ktorá sa hnevala, že malá prišla domov s farbou na tričku. Vraj mi ho na druhý deň donesie a buď jej ho mám vyprať, alebo kúpiť nové, ak sa mi to nepodarí. Ako som ho tak prala, všimla som si, že sú na ňom okrem farby aj fľaky od kečupu…

Učitelia sa podelili o nepríjemné skúsenosti s arogantnými rodičmi svojich žiakov
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.