Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Učiteľka pustila deťom disneyovku s LGBT postavou, teraz ju vyšetruje školská rada

Bizarný prípad sa odohral na Floride.


Učiteľka deťom v triede pustila disneyovku, teraz ju kvôli tomu vyšetruje ministerstvo školstva. Bizarný prípad sa odohral na americkej Floride. Ako informuje aj portál Unilad, učiteľka Jenna Barbee sa rozhodla piatakom pustiť disneyovský animák Neobyčajný svet od Dona Halla.

Film rozpráva o rodinke dobrodruhov, ktorí sa vydajú na prieskum do zvláštnej a bizarnej krajiny. Na ceste musia zároveň prekonať vzájomné konflikty a problémy.

Barbee uviedla, že film deťom pustila ako spestrenie učebných osnov, pretože práve preberali ekosystémy a učili sa o planéte Zem. Čo ale spôsobilo taký poprask, že učiteľku začali vyšetrovať?

Strange World, Neobyčajný svet, Walt Disney, učiteľka, policajné vyšetrovanie, gay, LGBT
MovieStillsDB / Walt Disney Studios Motion Pictures

Ako sa ukázalo, problémom bolo, že jedna z postáv, 16-ročný Ethan, je gay. V samotnom filme to je síce tematizované, ale nie príliš zásadne. Napriek tomu matka jedného študenta učiteľku nahlásila školskej rade za to, že sa dopustila „indoktrinácie“. Ešte pred premietaním filmu pritom dostala od všetkých rodičov povolenie, že Neobyčajný svet môže deťom pustiť.

Dôsledky kontroverzného zákona

Barbee uviedla, že sa jej viacero študentov zverilo, že sú queer. „Nie je to pre mňa žiadny problém, vždy som len povedala: ‚Fajn, to je skvelé!‘ Na nič netlačím, proste ich akceptujem. To je všetko, čo robím.“

Ďalej dodala, že „LGBTQ aspekt v tom filme je úplne neškodný. Len sa v ňom zmieňuje platonická láska, je to len niekoľko viet v jednej scéne, ktorá má asi dve minúty.“

Podotkla tiež, že žiadny z jej študentov nebol z danej scény pohoršený ani nič podobné. Uviedla, že ju zobrali úplne normálne a ani im nenapadlo, že by z toho mohol byť problém.

„Teraz ale príde vyšetrovateľ z floridského ministerstva školstva a mojich študentov vytiahne z triedy, aby to s nimi individuálne prebral,“ povedala vo videu na TikToku. „Chápete, že to niektorým mojim žiakom spôsobí traumu? Odrazu ich proste príde niekto vyšetrovať. Robíte si srandu?!“

Celý incident sa udial kvôli kontroverznému zákonu „Don’t Say Gay“, ktorý presadil floridský guvernér Ron DeSantis. Ten zakazuje diskusie o rode a sexualite na školách, konkrétne od materských škôl až po tretí ročník. DeSantis sa však už vyjadril, že by zákaz rád rozšíril až do dvanástej triedy, čím by v školách zakázal prakticky akúkoľvek diskusiu o týchto témach.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje