Učiteľka v čase pandémie naučila deti jedným trikom umývať si ruky. Jej video sa stalo virálnym

Ako šikovne naučiť deti hygienu.

Zdroj: mandysmunchkins_ / instagram.com

Ako píše aj portál Metro, istá učiteľka z Ameriky prišla na originálny a účinný spôsob, ako deťom vysvetliť dôležitosť umývania rúk (nielen) počas pandémie koronavírusu.

Umývanie rúk je spoľahlivá prevencia

COVID-19 sa, žiaľ, nevyhol ani Slovensku a na rad nastúpili preventívne opatrenia, aby sa predišlo jeho ďalšiemu šíreniu. Okrem toho, že vláda vyhlásila núdzový stav a uzavrela školy, reštaurácie či kostoly, jej členovia apelujú na ľudí, aby obmedzili sociálne kontakty na minimum a dbali na hygienu.

Proti vírusu je totiž mimoriadne účinné umývanie rúk. To by malo trvať asi 40-60 sekúnd a pokiaľ nemáš po ruke mydlo, tak postačí aj prípravok na báze alkoholu (s objemom alkoholu aspoň 60 %). Výzvy, aby sme hygienu nepodceňovali, sa v týchto dňoch objavujú naozaj všade.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/um%C3%BDvanie-r%C3%BAk-mydlo-um%C3%BDvanie-hygiena-4818792/)

Tieto odporúčania a opatrenia však treba naučiť aj deti a adekvátne im vysvetliť ich dôležitosť. Samozrejme, deti sú deti a vždy existuje šanca, že si ruky neumyjú (buď zabudnú alebo toto nariadenie budú veselo ignorovať).

Jednoduchý a účinný trik

Preto je im dobré názorne predviesť, že umývanie rúk je potrebné a dôležité. Spomínaná učiteľka Amanda Lorenzo zo škôlky v americkom Miami prišla na originálny trik, ktorý sa na internete stal okamžite virálnym.

Amanda do misky napustila vodu a do nej následne nasypala trochu čierneho korenia (ktoré slúžilo ako vizualizácia vírusu). Potom požiadala jedno z dievčatiek v škôlke, aby do vody ponorilo prst.

Ostatných detí sa spýtala, či vidia, že by sa v miske niečo pohybovalo. Deti povedali, že žiadny pohyb nevidia, no napriek tomu, keď dievčatko vynorilo prst, malo na ňom stopy po čiernom korení.

Následne Amanda dievčatko požiadala, aby si prst ponorilo do druhej misky s tekutým mydlom a ponorilo ho späť do vody. Čierne korenie sa okamžite odplavilo na druhú stranu misky, ďaleko od detského prsta.

View this post on Instagram

❤️💗💛💚💙💜 #mandysmunchkins

A post shared by Amanda Lorenzo (@mandysmunchkins_) on

Amanda prezradila, že deti boli týmto experimentom úprimne šokované (čo, napokon, môžeš počuť aj v priloženom videu) a presne si uvedomili, ako sa vírus správa a aké dôležité je nezanedbávať hygienu rúk.

Deti si tento návyk okamžite osvojili a Amanda po zvyšok dňa spokojne počúvala ich žiadosti o umytie rúk pred obedom či po príchode z ihriska na dvore.

Zdá sa teda, že táto nezvyčajná výučba o potrebe hygieny bola účinnejšia než tisíc slov.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/hygiena-die%C5%A5a-um%C3%BDvanie-r%C3%BAk-%C4%8Distota-2945807/)
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
15
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako ovplyvnil koronavírus vyhľadávania na stránkach pre dospelých? Slovensko sa pochlapilo


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME