UFO, duchovia či Bigfoot. Bridgewaterský trojuholník je údajne prekliatym miestom

V americkom štáte Massachusetts sa nachádza oblasť, ktorá je opradená mnohými tajomnými legendami.

Zdroj: Shutterstock

Na svete existuje mnoho miest, ktoré sú údajne prekliate a prejavujú sa na nich rôzne nadprirodzené sily. Dá sa povedať, že prakticky každý štát na svete má nejakú podobnú oblasť, o ktorej si ľudia rozprávajú strašidelné historky a odporúčajú sa mu oblúkom vyhnúť.

Podobným miestom je aj takzvaný Bridgewaterský trojuholník. Ten sa nachádza v americkom štáte Massachusetts a jeho plocha zaberá oblasť vo veľkosti asi 520 štvorcových kilometrov. Ide o zaujímavú historickú lokáciu, ktorá má podľa mnohých ľudí veľmi zvláštnu energiu.

Lord BelburyWikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Bridgewater_Triangle#/media/File:Bridgewater_Triangle.png)

Odjakživa temné miesto

Hovorí sa, že v Bridgewaterskom trojuholníku dochádzalo k podivným udalostiam už odjakživa, avšak výraznejšie sa do povedomia dostal v 70. rokoch 20. storočia. Práve vtedy totiž kryptozoológ Loren Coleman prvýkrát presne vytýčil hranice trojuholníka a venoval mu aj nemalý priestor vo svojej knihe Mysterious America.

Z historického hľadiska je táto oblasť zaujímavá tým, že sa na nej odohrala posledná fáza takzvanej vojny Kráľa Filipa. Tá prebiehala v rokoch 1675 až 1678 medzi anglickými kolonistami a domorodými indiánskymi kmeňmi. Tých viedol náčelník Metacomet, ktorého kolonisti prezývali Kráľ Filip. Podľa historikov ide o najkrvavejší konflikt v indiánskych vojnách.

Viacero nadšencov záhad nadhodilo, že zlá povesť Bridgewaterského trojuholníka má zrejme svoje korene práve v tejto brutálnej vojne. Iní odborníci, ktorí sa venujú americkému folklóru, ale tvrdia, že oblasť bola vnímaná ako podivná a potenciálne nebezpečná už pred týmto konfliktom.

Profimedia

UFO aj duchovia

Aké príbehy sa ale s Bridgewaterským trojuholníkom vlastne spájajú? Folkloristi ho občas nazývajú „paranormálnym Disneylandom“, keďže tvrdenia svedkov sú nesmierne rôznorodé a bohaté. V podstate sa dá povedať, že v trojuholníku boli videné prakticky všetky nadprirodzené javy či bytosti, na ktoré si človek dokáže spomenúť.

Máme tu svedectvá o UFO či mimozemšťanoch, duchoch, prízrakoch, zvláštnych bytostiach podobných pterodaktylom a mýtickým indiánskym vtákom a dokonca sa medzi nimi nájde aj zmienka o slávnom Bigfootovi. Folklorista Christopher Balzano, ktorý o Bridgewaterskom trojuholníku napísal niekoľko kníh, tvrdí, že on sám bol svedkom viacerých nevysvetliteľných úkazov. V oblasti vraj videl záhadné ohne, počul podivné hlasy a dokonca naňho mali duchovia aj zaútočiť.

Shutterstock

V oblasti sa nachádza niekoľko miest, ktoré sú cieľom nadšených záhadológov či samozvaných lovcov duchov. Patrí sem napríklad močiar Hockomock Swamp, ktorého názov v jazyku Indiánov znamená „miesto, kde prebývajú duchovia“. Kedysi slúžil ako indiánske pohrebisko. V jeho okolí boli hlásené rôzne pozorovania duchov či bytostí podobných Bigfootovi.

Zaujímavým artefaktom je aj veľký balvan Dighton Rock, na ktorom boli objavené vyryté rôzne znaky, geometrické tvary či kresby ľudí, ako aj niečo, čo vyzerá ako písmo. Problém je, že dodnes nie je známe, kto tu tieto znaky zanechal a čo vlastne znamenajú. Mohol to byť niektorý z indiánskych kmeňov, avšak do úvahy prichádzajú aj iné teórie. Definitívnu odpoveď ale nemáme.

V trojuholníku sa nachádza aj les Freetown-Fall River State Forest, s ktorým sa spája viacero zdokumentovaných zločinov. Došlo v ňom k niekoľkým vraždám, ktoré vraj mali spáchať členovia satanistickej sekty. Tí mali v lese slúžiť čierne omše a rituálne vraždiť zvieratá. Les sa tiež stal dejiskom niekoľkých samovrážd.

Profimedia

Ďalším pozoruhodným miestom je skala s názvom Profile Rock. Tá zobrazuje profil mužskej tváre. Podľa historikov ide o náčelníka kmeňa Wampanoag Massaosita Sachema, otca Kráľa Filipa. Indiáni skalu považovali za posvätnú a spájajú sa s ňou rôzne tvrdenia o duchoch. Údajne sa okolo nej objavovali prízraky zabitých Indiánov. Nájdeme ale aj tvrdenia o moderných satanistických kultoch, ktoré v jej blízkosti vykonávali temné obrady.

Skeptici pochybujú

Pravdaže, skeptici a racionalisti si nemyslia, že by sa v oblasti Bridgewaterského trojuholníka odohrávalo niečo nadprirodzené. Zároveň dodávajú, že ide o pozoruhodné miesto, ktoré rozhodne prebúdza fantáziu. Máme tu niekoľko zaujímavých lokácií, skál či rytín, navyše pri niektorých nie je úplne jasný ich pôvod. To ale ešte neznamená, že tu máme dočinenia s niečím paranormálnym.

Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Profile_Rock#/media/File:Profile_Rock_(Assonet).jpg)

Tvrdenia o duchoch, démonoch či prízrakoch zrejme vychádzajú z legiend Indiánov, ktorí miesto považovali za posvätné, resp. ho využívali ako svoje pohrebisko. Vzhľadom na to, že nemáme žiadny relevantný dôkaz o týchto udalostiach, tak ide len čisto o tvrdenia jednotlivých ľudí. Keďže ale nie sú ničím podložené, je nutné na ne nazerať opatrne.

Je síce možné, že niektorí návštevníci mohli v trojuholníku vidieť niečo, čo považovali za nadprirodzené, ale mohlo ísť len o obyčajnú sugesciu, optické ilúzie či bežné javy či zvieratá, ktoré si ľudia interpretovali ako niečo, čo nepochádza z nášho sveta. Bridgewaterský trojuholník sa napriek tomu stále teší pomerne veľkej popularite a každý rok ho navštívi mnoho turistov.

Chystá sa hororový seriál

Celá oblasť sa stala námetom pre viaceré knihy, ale aj dokumenty. Za zmienku stojí napríklad The Bridgewater Triangle z roku 2013. Stanica FX v roku 2019 oznámila, že pracuje na tvorbe hororového seriálu na motívy legiend z Bridgewaterského trojuholníka. Ako producent naň dohliadne oceňovaný Noah Hawley (Fargo, Legion).

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
20
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Stále viac ľudí sa odmieta vrátiť do kancelárií. Ak nedostanú home office, dajú výpoveď


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME