Ukecaný či chronický spáč. Toto je 8 typov ľudí pri pozeraní televízie

Ktorý z nich si ty?

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Pri pozeraní televízie je každý iný. Niekto má od úvodných až po záverečné titulky potrebu okomentovať úplne všetko, iní sa kvôli všadeprítomnosti reklám nevedia vôbec sústrediť… je toho dosť. Náš šikovný ilustrátor sa preto rozhodol nakresliť tie najčastejšie typy ľudí, ktorí sa pred telkou vyskytujú, a my veríme, že sa v jednom z nich nájdeš aj ty.

1. Napchávač

Je mu jedno, čo dávajú. Aj tak len hľadá vhodný podmaz, ktorý prehlučí mliaskanie a orgazmické vzdychy, keď zmieša kečup s horčicou a zistí, že celý život jedol párky zle. Nepotrebuje strop modernej kinematografie. V takejto chvíli mu bohato stačí dráma od Pilcherovej, hlavne, že mu tam v pozadí niekto šteboce.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Odlišný

Vždy sa nájde jeden prudko originálny človek s bytostnou potrebou vyčnievať z davu a oboznamovať o tom všetkých naokolo. „Ja telku nepozerám, lebo žiadnu telku nemám,“ hovorí a v kútiku duše očakáva pochvalné ovácie. Márne. Všetci vypli príjem, lebo všetci dobre vedia, že po tejto hláške už príde len jediné – prednáška o vymývaní mozgov a skorumpovaných médiách, na ktoré tu nikto nemá kapacity.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Ukecaný

Ten hore má zvrátený zmysel pre humor. Musí mať, inak si nevieš vysvetliť, prečo ťa nechal pozerať film s týmto človekom, keď dobre vedel, že máš len jedny nervy. Huba sa mu nezavrie. „To hentá má aké šaty?“ šibrinkuje ti prstom pred ksichtom, div že ti oko nevypichne, a ukazuje na jedinú ženu v zábere. To keby si ju náhodou prehliadol.

Ale tam nekončíme. „Jasné. Teraz ho postrelili a on si ďalej kráča. To by sa v realite nestalo. A henten?! Vedel si, že mu počas tej scény skoro vypadali všetky zuby, ale vďaka prítomnosti šikovného dentistu sa ich podarilo zachrániť? A…“ Nádych. Hlboký nádych, ešte hlbší výdych a potom zase, ešte tak trikrát… a potom sa zaprisaháš, že ak do minúty neprestane, tak vybiješ všetky zuby ty jemu.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Plne sústredený

Nespúšťa oči z obrazovky, nežmurká a človek sa miestami bojí, či vôbec dýcha. Užívať si film je jedna vec, ale toto je iné. Toto hraničí s fanatizmom. Pozeranie filmu je obradná záležitosť, pri ktorej si neželá byť rušený. V tej chvíli je obývačka jeho oázou pokoja, bezpečná zóna, len on a postavy na obrazovke, spolu s nimi sa vnára do deja… a keby v tej chvíli prišiel týpek z predchádzajúceho bodu, tak by ho na mieste je*lo.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Uctievač Netflixu

Telka je pre slabochov. Netflix je cesta. Len idiot by dával mesačne dvacku, aby sa mohol pozerať na tie isté tri ksichty, ktoré sa dookola obmieňajú vo všetkom, čo slovenská produkcia vypľuje. Len idiot by si nechal skákať po hlave miliardou reklám a len idiot by kvôli nim pozeral hodinový film štyrikrát dlhšie. Keď sa tak na to teraz pozeráme, za chvíľu budeme uctievači Netflixu asi všetci.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Spáč

Komédia, fantasy, dráma, pokojne aj horor, v ktorom si machom obrastené príšery navzájom sekajú hlavy motorovými pílami. Je mu to jedno, výber filmu necháva na iných. Nie preto, že by mal rád všetko, len si je plne vedomý svojej neschopnosti udržať myseľ v bdelom stave dlhšie ako do skončenia úvodných titulkov. Z deja sa toho teda veľa nedozvie, ale stále lepšie ako trpieť insomniou, nie?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

7. Odbiehač

Niektorí ľudia držia ako ťavy, iní majú močový mechúr o veľkosti nedonosenej slivky. Toto je ten druhý prípad. Dve deci koly z neho idú po kvapkách a každú chvíľu sa nenápadne odkráda smerom k toalete. Ale ver tomu, že to neotravuje len teba, čo namiesto obrazovky podchvíľou vidíš jeho brucho, ale aj jeho samého. Veď má, chudák, z celého filmu holé h…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

8. Reklamný hejter

Pozerať telku je boj. Prehryznúť, že film, čo má začať 20:30, začína o pätnásť minút neskôr, že hneď po úvodnej scéne ide reklama, že po nej sa zase opakujú posledné minúty, čo išli pred ňou, a že len čo sa opäť dostaneš do deja, príde reklama číslo dva, si vyžaduje značnú dávku sebazaprenia. A tento človek veru nie je bojovník…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
99
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 príkladov svojskej detskej logiky, pri ktorej sa ti zavarí mozog


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME