Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Ukončili vyšetrovanie nehody na Zochovej. Dušan Dědeček zabil 5 ľudí, aký bude jeho trest?

Koľko rokov za mrežami ho čaká?


Ako informujú TV Noviny, vyšetrovanie nehody na Zochovej ulici je ukončené. Dušan Dědeček v októbri minulého roka zabil päť ľudí, navyše bol počas jazdy pod vplyvom alkoholu. Prípad otriasol celým Slovenskom a verejnosť stále čaká, akú dohru bude mať táto veľká tragédia.

„V trestnej veci obv. D. D. bolo umožnené oprávneným osobám podľa § 208 Trestného poriadku preštudovať vyšetrovací spis a podať návrhy na doplnenie vyšetrovania,“ informoval prokurátor oddelenia dozoru v trestnom konaní a súčasne hovorca krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo, uvádzajú TV Noviny.

Slovenský podnikateľ oklamal desiatky ľudí, dlhuje im vyše 300-tisíc eur. Žije luxusný život a tvrdí, že je nevinný

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovenský podnikateľ oklamal desiatky ľudí, dlhuje im vyše 300-tisíc eur. Žije luxusný život a tvrdí, že je nevinný

Hrozí mu doživotie

Dušan Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. Ak mu dokážu vinu, za mrežami si posedí 20 až 25 rokov, nie je však vylúčené ani doživotie. Obvinený šoféroval pod vplyvom alkoholu osobné motorové vozidlo, s ktorým narazil v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Tragédia si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Podľa predbežných znaleckých posudkov mal ísť Dědeček rýchlosťou až 140 kilometrov za hodinu, ktorá sa po náraze znížila na 110. Odborníci dôkladne preverovali dostupné kamerové záznamy, navyše sa niekoľkokrát vrátili na miesto nehody.

Slovensko, Bratislava, súd, Dědeček, verdikt, nehoda, Zochova ulica
TASR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje