Ukrajina si prevzala siedmu slovenskú húfnicu Zuzana 2

Štátna akciová spoločnosť Konštrukta-Defence vyrobí pre Ukrajinu ďalších 16 kusov tohto druhu techniky, ktoré budú financovať spoločne Dánsko, Nórsko a Nemecko.


Ukrajinské ozbrojené sily si prevzali siedmu z ôsmich samohybných kanónových húfnic slovenskej výroby Zuzana 2, ktoré sú dodávané na základe slovensko-ukrajinského kontraktu na komerčný predaj. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo obrany SR.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Blížime sa k úspešnému naplneniu celého objemu objednávky, v rámci ktorej na Ukrajine chráni a zachraňuje životy aj slovenská technika,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). V tejto súvislosti zároveň ocenil nasadenie a prácu všetkých, ktorí sa podieľajú na včasnom dodaní systémov Ukrajine.

TASR

Vo výrobe je podľa rezortu obrany už aj posledný kus z komerčného predaja slovenských húfnic Zuzana 2 uzatvoreného medzi Slovenskom a Ukrajinou. Zároveň štátna akciová spoločnosť Konštrukta-Defence vyrobí pre Ukrajinu ďalších 16 kusov tohto druhu techniky, ktoré budú financovať spoločne Dánsko, Nórsko a Nemecko.


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA