Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Ukrajinci lepia zlodejov, ktorí rabujú obchody, k pouličným lampám a stĺpom

Ukrajinci sa rozhodli zobrať situáciu do vlastných rúk.


24. februára sa na území našich východných susedov rozpútalo peklo. Invázia ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu zasiahla nielen domácich, ale na emocionálnej úrovni prakticky celý svet. Ľudia pomáhajú, ako sa len dá, Ukrajinci bojujú, čo im sily stačia, no ako informuje portál DailyStar, niektorí sa rozhodli na momentálnej situácii obohatiť.

V posledných dňoch krajina zaznamenala prudký nárast lúpežnej aktivity. Zlodeji sa pravdepodobne spoliehali na to, že v chaose vzniknutých nepokojov ostane ich rabovanie bez povšimnutia, no opak bol pravdou. Namiesto privolania polície sa ukrajinský ľud spojil a potrestal vinníkov svojským spôsobom – prilepením na stĺp.

Zlodeji skončili oblepení lepiacou páskou, ľuďom v zahraničí sa to nepáči

Aktuálne internetom cirkuluje niekoľko fotografií páchateľov, lepiacou páskou prilepených k pouličnému osvetleniu či stĺpom. Nahnevaní domáci niektorým z nich dokonca aj stiahli nohavice. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je to presne to, čo si zlodeji zaslúžia, mnohým používateľom Twitteru to však prišlo neúmerne kruté.

„Väčšina z nich kradne jedlo a bežné potreby na život. Títo ľudia nepotrebujú trest, ale pomoc,“ vyjadril sa niekto v komentároch pod virálnym príspevkom Vladislava Davidzona, ktorý na celú situáciu upozornil ľudí v zahraničí. „Bežní ľudia nemajú právo zobrať iniciatívu do vlastných rúk. Nevidím jeden rozumný dôvod, prečo ich nemohli prenechať polícii,“ napísal zase ďalší. „Toto je obmedzovanie ľudských práv.“

Americké médiá celú vec preonačili

Určité americké médiá, medzi nimi napríklad aj New York Post, sprostredkovali informáciu svojim čitateľom trochu inak. Tvrdili, že nešťastníci oblepení páskou sú vlastne vydesení ruskí vojaci, ktorých sa „paranoidní Ukrajinci“ rozhodli takýmto spôsobom zneškodniť. To však nie je pravda.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť