Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa

Ukrajinci sa môžu učiť slovenčinu aj prostredníctvom jazykovej aplikácie

On-line kurzy slovenčiny pre Ukrajincov vytvorila ukrajinská študentka Univerzity Komenského v Bratislave Dana Gorbunová.


Ukrajinskí občania, ktorí z dôvodu vojnového konfliktu prišli na Slovensko, sa môžu bezplatne učiť slovenčinu prostredníctvom jazykovej aplikácie LangBee. Aplikácia im umožní učiť sa jazyk na mobile, tablete alebo počítači.

On-line kurzy slovenčiny pre Ukrajincov vytvorila ukrajinská študentka Univerzity Komenského v Bratislave Dana Gorbunová. Aktuálne sú v aplikácii dostupné kurzy pre začiatočníkov a ďalšie budú postupne pribúdať.

Kurzy obsahujú slovíčka, frázy, gramatiku aj učenie výslovnosti. Slovnú zásobu si používateľ v aplikácii precvičuje prostredníctvom ôsmich rôznych metód a umelá inteligencia učenie individuálne prispôsobuje každému používateľovi. Na precvičovanie ponúka častejšie tie slová, v ktorých robí používateľ chyby.

Od apríla je aplikácia dostupná aj v ukrajinskom jazyku. Každý kurz obsahuje približne 150 slov/fráz rozdelených do balíkov. Balíky sa postupne odomykajú, až po úspešnom absolvovaní testu môže používateľ postúpiť o úroveň vyššie. „Aj nás situácia na Ukrajine ľudsky veľmi zasiahla a ihneď sme sa rozhodli v rámci našich možností pomôcť. Prvým krokom bolo sprístupnenie našej aplikácie WocaBee školám na výučbu slovenského jazyka pre ukrajinských žiakov,“ povedal autor aplikácie Michal Ošvát.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť