Ukrajinská generálna prokuratúra vyšetruje približne 5800 prípadov ruských vojnových zločinov

Ukrajina v rámci rozsiahleho vyšetrovania identifikovala viac ako 500 podozrivých, vrátane ruských politikov, vojenských predstaviteľov a agentov propagandy.


Ukrajinská generálna prokuratúra vyšetruje približne 5800 prípadov ruských vojnových zločinov. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinskú generálnu prokurátorku Irynu Venediktovovú.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Tá uviedla, že Ukrajina v rámci rozsiahleho vyšetrovania identifikovala viac ako 500 podozrivých, vrátane ruských politikov, vojenských predstaviteľov a agentov propagandy, ktorí „chceli túto vojnu, začali ju a pokračovali v nej“.

„Chceme stíhať týchto vojnových zločincov na našich ukrajinských súdoch, ktorých vymenovala Ukrajina,“ povedala Venediktovová, pričom uznala úlohu Medzinárodného trestného súdu (ICC).


Tagy:
REKLAMA
Redakcia
Redakcia EMEFKA je tím skúsených redaktorov, autorov a kreatívcov, ktorí denne prinášajú zábavný, inšpiratívny a aktuálny obsah zo sveta popkultúry, lifestyle a spoločenského diania. Naši autori dbajú na kvalitu, overovanie faktov a originalitu, aby čitateľom poskytli spoľahlivé a pútavé články, ktoré si získali tisíce fanúšikov po celom Slovensku.
Najčítanejšie
Podobné