„Ukrajinská Zlatovláska“ Olena sa môže pochváliť vlasmi dlhými 2,35 metra

Určite by si nechcel čistiť odtok vo vani po tom, čo si ich umývala.

Zdroj: profimedia

Veľa žien túži mať dlhé a zdravé vlasy, ktoré sú vnímané ako tradičný symbol krásy a ženskosti. Toto presvedčenie je veľmi rozšírené vo východnej Európe a niektoré Rusky a Ukrajinky sú posadnuté snahou vypestovať si dlhočizné vlasy, siahajúce až po zem.

Jednou z nich je aj sedemnásťročná Olena Korzenyuk z Kyjeva, ktorú nazývajú „ukrajinská Rapunzel“ – túto prezývku si vyslúžila vďaka blond vlasiskám s dĺžkou 2,35 metra. Nedá sa povedať, že by išlo o praktický doplnok, zároveň sa ale nedá uprieť, že vyzerajú fakt čarovne. Mladá Ukrajinka si teraz sebavedomo nárokuje rekord v Guinnessovej knihe ako „tínedžer/ka s najdlhšími vlasmi na svete“.

profimedia
profimedia
profimedia

Vlasy si ešte nikdy nestrihala

Olena sa už vyše jedného roka môže tešiť zo zápisu v Národnom registri rekordov Ukrajiny pri tejto príležitosti sa Ukrajinka priznala, že za celý život si ani raz nestrihala vlasy. Zároveň dodáva, že nikdy nemala pocit, že by jej vlasy boli výnimočne dlhé. Väčšinou ich má totiž v cope a rozpúšťa si ich len pri svojich speváckych vystúpeniach.

Doteraz sa titulom „tínedžer/ka s najdlhšími vlasmi na svete“ hrdila Indka Nilanshi Patel. Jej čierna hriva dosahuje dĺžku 1,75 metra. Rekordérka z Guinnessovej knihy rekordov je veľkou fanúšičkou stolného tenisu, pri ktorom si vlasy vždy musí upraviť do drdola.

Držiteľka najdlhších vlasov na svete

Nilanshi a Olena však stále poriadne zaostávajú za nositeľkou absolútne najdlhších vlasov na svete. Tou je Číňanka Xie Qiuping s vlasmi dlhými neuveriteľných 5,62 m. V jej prospech hrá to, že Xie mala na pestovanie svojej pýchy viac času – vlasy si prestala strihať ako trinásťročná v roku 1973, dlho predtým, ako sa Olena a Nilanshi vôbec narodili.

Zdroj: Profimedia

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
19
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
6 útrapných problémov, s ktorými sa v lete musia pasovať ľudia pri sebe


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME