Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Veľa žien túži mať dlhé a zdravé vlasy, ktoré sú vnímané ako tradičný symbol krásy a ženskosti. Toto presvedčenie je veľmi rozšírené vo východnej Európe a niektoré Rusky a Ukrajinky sú posadnuté snahou vypestovať si dlhočizné vlasy, siahajúce až po zem.

Jednou z nich je aj sedemnásťročná Olena Korzenyuk z Kyjeva, ktorú nazývajú „ukrajinská Rapunzel“ – túto prezývku si vyslúžila vďaka blond vlasiskám s dĺžkou 2,35 metra. Nedá sa povedať, že by išlo o praktický doplnok, zároveň sa ale nedá uprieť, že vyzerajú fakt čarovne. Mladá Ukrajinka si teraz sebavedomo nárokuje rekord v Guinnessovej knihe ako „tínedžer/ka s najdlhšími vlasmi na svete“.

profimedia
profimedia
profimedia

Vlasy si ešte nikdy nestrihala

Olena sa už vyše jedného roka môže tešiť zo zápisu v Národnom registri rekordov Ukrajiny pri tejto príležitosti sa Ukrajinka priznala, že za celý život si ani raz nestrihala vlasy. Zároveň dodáva, že nikdy nemala pocit, že by jej vlasy boli výnimočne dlhé. Väčšinou ich má totiž v cope a rozpúšťa si ich len pri svojich speváckych vystúpeniach.

Doteraz sa titulom „tínedžer/ka s najdlhšími vlasmi na svete“ hrdila Indka Nilanshi Patel. Jej čierna hriva dosahuje dĺžku 1,75 metra. Rekordérka z Guinnessovej knihy rekordov je veľkou fanúšičkou stolného tenisu, pri ktorom si vlasy vždy musí upraviť do drdola.

https://www.instagram.com/p/CA210ffpOnT/

Držiteľka najdlhších vlasov na svete

Nilanshi a Olena však stále poriadne zaostávajú za nositeľkou absolútne najdlhších vlasov na svete. Tou je Číňanka Xie Qiuping s vlasmi dlhými neuveriteľných 5,62 m. V jej prospech hrá to, že Xie mala na pestovanie svojej pýchy viac času – vlasy si prestala strihať ako trinásťročná v roku 1973, dlho predtým, ako sa Olena a Nilanshi vôbec narodili.

https://www.instagram.com/p/BSDJfK_g0cN/

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.