Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman

Ukrajinské centrum boja proti dezinformáciám zaradilo Roberta Fica na čierny zoznam

Nachádzajú sa na ňom osoby, ktoré propagujú názory súvisiace s ruskou propagandou.


Bývalý premiér a predseda strany Smer – SD Robert Fico je súčasťou ukrajinského čierneho zoznamu. Nachádzajú sa na ňom osoby, ktoré propagujú názory súvisiace s ruskou propagandou. Zaradilo ho tam Centrum boja proti dezinformáciám, pracovný orgán ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany. Okrem neho bol na zoznam z vyšehradského regiónu zaradený iba poľský historik Tomasz Jankowski. Informovala o tom redaktorka Lucia Yar z euractiv.sk.

Centrum boja proti dezinformáciám zaradilo Roberta Fica na zoznam pre spochybňovanie ruskej agresie na Ukrajine. Bývalý premiér sa vyjadril, že Ukrajina si neplní podmienky Minských dohôd a západ by mal okamžite stiahnuť sankcie voči Rusku. Spomínaný čierny zoznam dovedna obsahuje 75 predstaviteľov podporujúcich ruskú propagandu. Medzi nich patrí napr. francúzska politička Marine Le Pen, bývalý brazílsky prezident Lula de Silva i americký senátor Rand Paul. Okrem politických predstaviteľov sa na zozname nachádzajú novinári či vedci.

TASR

Ako informuje Euractiv na svojej webovej stránke, ukrajinské centrum rozdelilo predstaviteľov na zozname do troch skupín. Tých, ktorí sympatizujú s Ukrajincami, ale ospravedlňujú činy Ruska, je celkom 60 percent. V ďalšej skupine, 20 percent, sa nachádzajú tí, ktorí otvorene názorovo podporujú ruského prezidenta Vladimira Putina. Taktiež 20 percent predstaviteľov tvorí i poslednú skupinu, ktorá je proti dodávkam zbraní na Ukrajinu, no ruskú agresiu odsudzuje.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť