Ukrajinské protiútoky v Sjevjerodonecku pravdepodobne otupujú ruský postup

Súčasťou ruských jednotiek sú zmobilizovaní záložníci síl ruských separatistov zo samozvanej Luhanskej ľudovej republiky v snahe o obmedzenie strát pravidelnej ruskej armády.


Ukrajinské protiútoky v uplynulých 24 hodinách v Sjevjerodonecku pravdepodobne „otupujú“ ruský postup. Uviedlo to v nedeľu britské ministerstvo obrany v aktualizácii spravodajských informácií o vojenskej situácii na Ukrajine. „Ukrajinské sily podnikli protiútoky v Sjevjerodonecku na východe Ukrajiny a pravdepodobne otupili operačný postup ruských síl dosiahnutý koncentráciou bojových jednotiek a palebnej sily,“ uviedol britský rezort obrany. Informuje o tom portál cnn.com.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Podľa ministerstva obrany Veľkej Británie súčasťou ruských jednotiek sú zmobilizovaní záložníci síl ruských separatistov zo samozvanej Luhanskej ľudovej republiky. „Títo vojaci sú nedostatočne vybavení a vycvičení a v porovnaní s jednotkami pravidelnej ruskej armády majú nedostatok ťažkej techniky,“ uviedol rezort. „Využívanie pomocných pechotných síl na čistiace operácie v mestách je taktikou, ktorú Rusi v minulosti použili v Sýrii, kde nasadzovali jednotky sýrskej armády na útoky v mestských oblastiach,“ konštatovalo britské ministerstvo obrany. „Tento prístup pravdepodobne naznačuje snahu o obmedzenie strát pravidelnej ruskej armády,“ dodalo ministerstvo.


Tagy:
REKLAMA
Redakcia
Redakcia EMEFKA je tím skúsených redaktorov, autorov a kreatívcov, ktorí denne prinášajú zábavný, inšpiratívny a aktuálny obsah zo sveta popkultúry, lifestyle a spoločenského diania. Naši autori dbajú na kvalitu, overovanie faktov a originalitu, aby čitateľom poskytli spoľahlivé a pútavé články, ktoré si získali tisíce fanúšikov po celom Slovensku.
Najčítanejšie
Podobné