Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Ukrajinský prezident sa dočkal podobizne vo forme akčnej figúrky

Nielen zbrojári zarábajú na vojne.


Na konci februára sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj stal pre mnohých symbolom hrdinstva a ukážkového vykonávania štátnických povinností. Napriek tvrdému tlaku zo strany ruských agresorov Zelenskyj neopustil krajinu, zostal so svojím ľudom a doteraz spoľahlivo velí obrane Ukrajiny.

O región, ktorý mimo Európy zostáva pomerne neznámy, sa začali zaujímať ľudia z celého sveta. Zelenskyj sa každý deň objavuje vo svetových médiách a svojimi prejavmi získava sympatie pre ukrajinskú vec. Už v marci sa Zelenskyj dočkal nezvyčajnej pocty v podobe vlastnej postavičky v štýle LEGO. Teraz prichádza Zelenskyj vo forme akčnej figúrky.

Profimedia

Mohlo by ťa zaujímať:

Spoločnosť začala vyrábať LEGO figúrky ukrajinského prezidenta a Molotovových koktailov

Akčný hrdina Zelenskyj

Figúrka 44-ročného ukrajinského prezidenta pochádza z dielne americkej firmy Hero Builders. Táto spoločnosť sa špecializuje na výrobu postavičiek politikov, celebrít a figúrok na objednávku, čiže Zelenskyj, po ktorom je momentálne veľký dopyt, perfektne pasuje do jej portfólia.

Plastový Zelenskyj je vysoký 30 centimetrov a disponuje viacerými kĺbmi, vďaka ktorým je možné polohovať jeho končatiny. Na sebe má tričko s ukrajinským národným symbolom, vojenské topánky a nohavice.

To však nie je všetko! Figúrka Zelenského dokáže aj rozprávať! Vo videu, ktoré veľmi detailne predstavuje figúrku, si môžeš vypočuť, ako to znie. Miniatúrny Zelenskyj sa predáva za 64 €.

Ukrajina nezaostáva

Na ruský vpád, samozrejme, zareagovali aj domáce firmy. Ukrajinská spoločnosť Kopitsa, zaoberajúca sa výrobou plyšových hračiek, vankúšov a ďalších textilných predmetov, predstavila vlastenecký rad produktov.

V ponuke sa objavili napríklad plyšové verzie dronu Bayraktar 2, protitankovej strely Javelin alebo najväčšieho lietadla na svete Antonov 225 Mrija, ktoré Rusi počas útoku zničili. Kopitsa tiež ponúka vankúše s motívmi vlasteneckých hesiel a ukrajinských politikov.

Mohlo by ťa zaujímať:

Rusi zničili najväčšie lietadlo na svete Antonov An-225

Môžeme predpokladať, že o tieto neobyčajné kúsky je obrovský záujem, pretože sú momentálne všetky beznádejne vypredané.

Kopitsa

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť