Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Ulož.to sa radikálne zmenilo. Novinka sklame mnohých Slovákov

Legenda česko-slovenského internetu výrazne obmedzila svoje služby.


Stránka Ulož.to bola dlhé roky česko-slovenskou jednotkou v online zdieľaní súborov. Používateľom umožňovala prístup k tisíckam filmov, audiokníh, dokumentov či aplikácií, pravda, nie vždy úplne legálnym spôsobom. Od prvého decembra je tomu koniec.

Cloudové úložisko

Ulož.to odteraz funguje čisto ako súkromné cloudové úložisko. Znamená to, že každý používateľ má prístup iba k tým súborom, ktoré sám nahral. Týmto krokom sa teda prakticky skoncovalo s pirátskym obsahom na portáli.

Ulož.to, legenda česko-slovenského internetu výrazne obmedzila svoje služby.
uloz.to
Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Ako hlavný dôvod pre tento krok, ktorý bežných používateľov zrejme nepoteší, sa uvádza prispôsobovanie sa novej legislatíve Európskej únie. Zákon o digitálnych službách – DSA (Digital Service Act) stanovuje pravidlá pre prevádzkovateľov služieb poskytujúcich digitálny obsah.

V priebehu posledných pár mesiacov Ulož.to vykonalo niekoľko zmien vo svojom fungovaní, ktoré zrejme súviseli s DSA, až sa nakoniec rozhodlo pre radikálny krok a obmedzilo svoje portfólio služieb.

„Ja by som si to aj kúpil, keby to niekde predávali“

Na sociálnych sieťach môžeme vidieť mnoho sklamaných reakcií ľudí. Stránky s pirátskym obsahom bežne zanikajú a opäť vznikajú, prípad Ulož.to je však predsa v niečom špecifický.

Ulož.to vo svojej pôvodnej podobe zastávalo veľmi významnú funkciu v česko-slovenskom online priestore. Ak si odmyslíme bežné pirátenie, keď si ľudia sťahovali médiá, za ktoré neboli ochotní platiť, Ulož.to bolo skvelým archívom obsahu, ktorý sa nikde inde nedal zohnať.

Viacerí ľudia si povzdychli, že stratili možnosť dostať sa k niektorým dielam, ktoré boli zavesené na Ulož.to, avšak neboli komerčne dostupné. Mnoho TV relácií, kníh či aplikácií českého a slovenského pôvodu tak už viac nie je verejnosti dostupných.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.