Piatok 19.8.2022
sk
Lýdia
cz
Ludvík

Umelec pretvoril známe meme do LEGO podoby. Ľudia sú ním nadšení

Známe memečko sa dočkalo nového stvárnenia.


V divokých vodách internetu môžeme naraziť na veľké množstvo rôznych memečiek, ktoré sa už samy osebe stali kultom. Jedným z nich je aj panel z komiksovej série Gunshow, ktorý vošiel do povedomia ako „This Is Fine“ (v preklade: Toto je fajn). Zobrazuje psíka, ktorý sedí v horiacej miestnosti, pričom sa ale vyššie zmienenou hláškou uisťuje, že je všetko v poriadku.

Ako píše aj portál LADbible, toto memečko sa stalo dokonalým spôsobom vyjadrenia chaosu zo sveta, ktorý je zmietaný jednou katastrofou za druhou. Za všetky môžeme spomenúť rast extrémizmu a populizmu, infláciu, vojnu na Ukrajine, pandémiu, zhoršujúcu sa ekonomiku či klimatickú krízu.

Know Your Meme

LEGO verzia

Známeho obrázku sa teraz chopil umelec Truman Cheng, ktorý vytvára originálne LEGO sady. „Musíte ostať pokojní a pozitívni aj napriek nepriazni osudu,“ vyjadril sa.

„Je veľa memečiek, ktoré upadli do zabudnutia, ale toto je postupujúcim sa časom stále lepšie!“ Dodal, že tento model urobil už pred niekoľkými rokmi, aby ním vzdal hold svojmu obľúbenému meme.

„Mnoho ľudí mi potom povedalo, že by taký model chcelo tiež. Takže som sa rozhodol urobiť plnohodnotnú sadu a vyskúšať ho prostredníctvom LEGO IDEAS.“

Zároveň sa ponúkol, že môže vytvoriť aj ďalšie LEGO sety podľa iných meme. Stačí, ak mu fanúšikovia napíšu do komentárov, na aké memečká by sa mal zamerať.

Nie je to prvýkrát, čo sa Cheng dostal do pozornosti internetu. Pred nejakým časom totiž vytvoril prepracovanú LEGO verziu slávnej maľby Hviezdna noc od Vincenta van Gogha. Aj jeho novinka This Is Fine sa stretla s obrovským úspechom a mnohí používatelia prejavili záujem o jej kúpu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť