Umelec svojimi vtipnými dielami poukazuje na naše slabé stránky

Mnohí z nás by chceli mať takéto diela skutočne doma.

Zdroj: Ari He, Unsplash

Medzi umelcami sa nájdu rôzni ľudia. Niektorí si prostredníctvom svojich diel robia srandu zo spoločnosti, inokedy sa snažia ľudí inšpirovať rôznymi motívmi, ktoré do diel vkladajú. Umenie má mnoho rôznych foriem. Umelec menom Ben Fearnley si svojimi dielami tak trochu vystrelil z ľudskej slabosti.

Vytvoril niekoľko diel, ktoré nesú spoločný názov „V prípade núdze‘‘V obchodoch s darčekmi by ste s podobným nápadom mohli nájsť viacero darčekov, kde bude v krabičke prezervatív, poldeci alebo tampón. Nesmie chýbať ochranné sklo a nápis: „V prípade núdze rozbiť sklo.‘‘ 

Podobným nápadom sa inšpiroval aj Ben, ktorý pochádza z New Yorku a venuje sa dizajnu a 3D dizajnu. Vytvoril tak sériu 3D ilustrácií, ktoré dokonale zvýrazňujú naše ľudské slabosti. V štýle „v prípade núdze rozbite sklo‘‘ pod sklo umiestnil pizzu, ku ktorej je upevnené koliesko na jej krájanie.

Ďalšia ilustrácia znázorňuje „hasiaci prístroj“, ktorý je však naplnený vínom. Dopĺňajú ho vtipné nápisy ako: „použite po dlhom dni‘‘ a ikonky s nápismi znázorňujú situácie, keď sa ocitáš v núdzi a takýto prístroj potrebuješ. Napríklad, keď chceš utiecť deťom, tancovať celú noc a podobne.

View this post on Instagram

In Case Of Emergency 🍷 Wine Extinguisher Artwork • By popular demand from my previous ‘Emergency Pizza Slice’ art, I’ve decided to turn this into a series, enjoy 😉 • _________ . . . . _________ #wine #wineglass #WineNot #emergency #WineO’Clock #drink #Art #digitalart #design #Humor #CGI #artwork #graphicdesign #3Dillustration #artist #cinema4D #photography #3D #artdirection #behance #CG #nyc #idea #photo #stilllife #octane #BenFearnley #artoftheday #fineart #illustration @plastikmagazine @designboom @inspirationgrid @xuxoe @designmilk @blogdesignerd @fubiz @hypebeastart @lovin3d @trendland @popcultureinpictures @the.whiterabbitt @thedesigntip @simply.cool.design @yorokobu @design @bizarreartcult @itisartime @design @creativeboommag _________

A post shared by Ben Fearnley™ (@ben_fearnley) on

Ďalšia ilustrácia znázorňuje lekárničku, v ktorej sú namiesto obväzov a iných zdravotníckych pomôcok sladké šišky. Takýto balíček „v prípade núdze‘‘ by mohol byť nápomocný hlavne počas menštruácie alebo nehanebného hladu počas diéty. S podobným motívom je inšpirovaná aj štvrtá ilustrácia, ktorá zobrazuje typický kýblik s chrumkavými kuracími pochúťkami. Mohol by pomôcť v podobných prípadoch ako ten predchádzajúci.

Zdá sa, že viacerí takéto nápady na predmety prvej pomoci ocenili, pretože Benovi fanúšikovia pod ilustrácie písali, že by mali radi niečo podobné doma. Nemuselo by ísť o reálne predmety, aj keby to bola len dekorácia, bola by skvelá!

Niet pochýb o tom, že Ben je šikovný dizajnér. Spolupracoval už so značkami Red Bull, Visa, Android, Apple, Nike alebo Facebook a mnoho ďalších. Pôvodne žil v Anglicku, no neskôr sa presťahoval do New Yorku, kde sa usadil. Jeho práce si môžeš pozrieť aj na jeho Instagrame alebo webe.

Zdroj: behance

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Farmári našli zábavný spôsob, ako sa ochrániť pred ostrými rohami ich kôz

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME