Umelec vo svojich komiksoch tematizuje netoleranciu či koronavírus. Dojíma nimi tisíce ľudí

Ademar Vieira dokáže vzbudiť emócie aj na malej ploche.

Zdroj: ademar__vieira / instagram.com

Umelec Ademar Vieira z Brazílie sa vo svojej tvorbe venuje najmä komiksom. Na svojom instagramovom účte už zverejnil niekoľko pozoruhodných kúskov, ktoré chytajú za srdce ľudí z celého sveta. V tomto článku ti predstavíme niekoľko z nich. Pri ich prezeraní nezabudni kliknúť na šípku vpravo, aby sa ti načítal ďalší panel.

V prvom komikse nazvanom „The Choice“, teda „Voľba“, sa umelec zameral na to, aké obrátky náš život naberie po tom, čo prijmeme (alebo neprijeme) ponúkajúcu sa zmenu.

V tomto komikse je onou zmenou adopcia roztomilého psíka. Na sérii panelov nám Ademar následne ukazuje, ako by život hlavného hrdinu vyzeral, ak by psíka odmietol, ale aj vtedy, ak by si ho vzal. Netreba snáď dodávať, že v tom druhom prípade je jeho život oveľa pozitívnejší a zábavnejší.

1. Voľba

2. „Chcem len, aby si bol v poriadku“

V tomto komikse nám Ademar ponúka pohľad na vzťah dvoch zaľúbencov a na to, ako sa ich vzťah v priebehu rokov menil. Celkom iste sa v ňom nájde mnoho našich čitateľov.

3. Armor

Komiks Armor rozpráva príbeh stretnutia dvoch ľudí v rytierskom brnení. Komiksu nechýba silná metaforická kvalita, ktorá by sa dala vztiahnuť aj na súčasnú pandémiu koronavírusu.

4. Karanténa

O tom, ako karanténa v čase pandémie ovplyvňuje náš každodenný život.

5. Viac ako čísla

Silný malý príbeh, ktorý upozorňuje na nebezpečenstvo koronavírusu a na to, ako kvôli nemu strácame svojich blízkych. Zároveň nám pripomína, že za všetkými údajmi o mŕtvych sú skutoční ľudia, ich špecifické osudy a príbehy.

6. Pandémia

Autor komiks venoval všetkým ľuďom, ktorí aj počas pandémie musia pracovať v rizikových povolaniach.

7. „Nemôžem dýchať.“

Komiks je jasným odkazom na hnutie Black Lives Matter a oboznamuje nás s históriou Ameriky, otroctva a rasizmu, ktorý pretrváva až do dnešných dní.

8. Doručovateľ

Na príbehu obyčajného doručovateľa, ktorý má v čase pandémie plno práce, ale málo peňazí, Ademar poukázal na ťažkú situáciu niektorých pracovníkov.

9. Slzy

Aj v tomto komikse umelec tematizuje pandémiu koronavírusu. Upozorňuje v ňom, že je dôležité dodržiavať opatrenia a že je nebezpečné kvôli vlastnej pohodlnosti či zábave ohrozovať zraniteľných.

10 Hrdinovia

Ademar komiks venoval všetkým zdravotníkom a lekárom, ktorí v prvej línii bojujú s koronavírusom, za čo často musia zaplatiť tú najvyššiu cenu.

11. Divadlo

Na príbehu chudobného chlapca umelec ilustruje, že aj malé akty vľúdnosti a lásky sa počítajú a niekomu môžu výrazne ovplyvniť život.

12. Matka

V ďalšom pozoruhodnom komikse Ademar kritizuje ničenie prírody človekom.

13. Rieka

Ďalší silný komiks, ktorý ukazuje, ako barbarsky sa človek správa k prírode a domorodcom na celom svete.

14. Na čom skutočne záleží

V tomto komikse si Vieira vzal na mušku domáce násilie, homofóbiu a netoleranciu, ktoré často vedú k smutnému kolobehu nešťastia. Ale dáva nádej, že aj napriek tomu je možné z neho vystúpiť.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
15
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 prípadov, keď ľudia nevedeli, s čím majú tú česť, a internet im pomohol záhadu rozlúsknuť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME