Umelec z Chicaga vypĺňa výtlky na ceste podarenými mozaikami z keramiky

Kto sa na niečo podobné odhodlá u nás?

Zdroj: jimbachor / instagram.com

Po každej zime, či už tej dlhej mrazivej s kopami snehu, alebo takej nijakej ako bola tento rok, sú naše cesty posiate dierami. Výtlky sa tvoria už pri nepatrných zmenách na povrchu vozovky. Pokiaľ nie sú včas opravené, stávajú sa príčinou vzniku väčších trhlín a, predovšetkým, dopravných nehôd.  

Oprava výtlkov umeleckými dielami 

Jim Bachor, ktorý by podľa priezviska mohol mať aj slovenských predkov, je umelec z Chicaga, ktorý svojpomocne opravuje povrch vozoviek. Nechodí ale od jednej diery k druhej a nezalieva ich asfaltom. Jim si doma predpripraví mozaiku z malých farebných kúskov keramiky a následne ju umiestni do výtlku.  

Výtlky sú úhlavným nepriateľom každého motoristu. Stačí jeden nepozorný manéver na ceste a účty za opravu alebo výmenu súčiastok sa môžu vyšplhať na tisícky eur. Čím skôr sa výtlk opraví, tým bude menej poškodených áut a menej nehôd. Jim takto našiel skvelé miesta, kde by mohol umiestňovať svoje diela a prispieť aj k verejnému blahu. 

Téma koronavírusu zasiahla aj Jima a nechal sa ňou inšpirovať. Po zmrzlinách, kyticiach kvetov a portrétoch sa v bývalých výtlkoch objavili mozaiky s toaletným papierom, dezinfekciou na ruky a plechovkou piva.  

Nečakaná sláva  

Vo svojom rodnom meste si Jim za tých pár rokov, čo sa aktívne venuje umeniu, určitú slávu  získal. Obyvatelia prestížnejších častí mesta si ho dokonca aj pozvali do svojich štvrtí, aby im tam niečo pekné na mieru vytvoril. Jim však, napriek lákavej finančnej odmene, ponuku odmietol. V lepších častiach mesta totiž Jim žiadne výtlky nenašiel.  

Oprava výtlkov keramickými mozaikami patrí len k malej časti jeho umeleckej tvorby. Jim ale priznáva, že niet lepšej formy reklamy. Ľudia si jeho krásnu ručnú prácu fotia priamo na ceste. Pre tých, ktorí by mali radi kúsok Jimovej kreativity doma, umelec z Chicaga vytvoril na predaj aj plagáty, puzzle, tričká, nálepky a iný tovar s motívom jeho diel. 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Corona info: Po omeškaní a protestoch na hraniciach bola spustená domáca karanténa

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME