Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Ľudia sú ochotní vysoliť peniaze za rôzne podivnosti. A v zásade na tom nie je nič zlé. Kde je ponuka, tam je dopyt. Aj tak sa ale sem-tam objavia projekty, pri ktorých väčšina len krúti hlavou nad tým, do čoho je človek ochotný naliať peniaze. A ako informoval aj portál LADbible, jedným z nich je aj dom, ktorý súčasná umelkyňa Krista Kim vytvorila vo virtuálnej realite!

Nazvala ho Mars House a ponúkla ho na predaj za kryptomenu ethereum (konkrétne 288 ETH), čo je v prepočte asi pol milióna amerických dolárov (okolo 419 252 eur). A ako inak, kupec sa veľmi rýchlo našiel. Áno, chápeš to správne. Tieto nehorázne prachy niekto zaplatil za kompletne virtuálny dom, v ktorom (logicky) nikdy nebude bývať. Alebo áno? Krista Kim si myslí, že v budúcnosti to môže byť realitou.

Artist Krista Kim sells "first NFT digital house in the world" for over $500,000 http://dlvr.it/Rw7ggF

Posted by Steel Structural Consultant on Monday, March 22, 2021

„Skutočne predpokladám, že budeme viac žiť v rozšírenej realite,“ uviedla. Mars House ponúkla na internetovom obchode prostredníctvom NFT (nezastupiteľného tokenu), kde používatelia môžu predávať rôzny digitálny obsah (video, obrázky či hudbu).

Ak si produkt niekto zakúpi, stane sa jeho oficiálnym majiteľom. Krista sa ale nechcela uspokojiť len s klasickým umením a vytvorila teda prepracovanú digitálnu nehnuteľnosť. Jeho majiteľ doň získa prístup a bude si ho môcť obzrieť na vlastné oči. Krista dom vytvorila ako súčasť širšieho projektu, ktorý skúma možnosti rozšírenej reality. „Ľudia sa čoraz častejšie budú vyjadrovať pomocou digitálnych prostriedkov, dekoratívnych predmetov, módy či doplnkov,“ povedala.

The World's First Digital NFT Home ?Contemporary artist Krista Kim, who boasts past collaborations with brands such as…

Posted by Pierre-Axel Gadait on Sunday, March 14, 2021


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje