Veľa ľudí si na opačnom alebo rovnakom pohlaví všíma práve úsmev. Ako sa hovorí, vlasy sú korunou krásy, a to isté platí aj pre zuby. Avšak, veľa ľudí netuší, ako sa o ne správne starať, akým chybám sa vyvarovať a ako si vybrať správnu kefku či pastu.
Študentka piateho ročníka zubárstva na lekárskej fakulte Univerzity Komenského Adriana Ryzeková, ktorá sa zdravému chrupu venuje nielen v škole, ale aj mimo nej, na svojom Instagrame pre sledovateľov zverejňuje videá, v ktorých ľuďom radí, ako sa o svoje zuby správne starať. Vedel si, že zubár vie už len z prvého pohľadu do tvojich úst zistiť, že si vykonával orálny styk?
My sme Adri oslovili do rozhovoru, aby aj našim sledovateľom prezradila recept na správnu hygienu, ako často je potrebné vykonávať preventívnu prehliadku či čo robiť v prípade zubného kazu. Každým rokom u zubárov sledujeme zvyšovanie cien, preto nám Adri rozpovedala aj to, prečo to tak je a či sa na ošetrení dá nejako ušetriť.
Aký je jej názor na elektrické zubné kefky, prečo môže kaz spôsobovať aj iné zdravotné problémy a môžu škodiť zubom žuvačky? To všetko a ešte viac sa dočítaš v tomto článku.
Ako by mala vyzerať správna zubná hygiena? Je nutné používať aj ústnu vodu, alebo si stačí umyť zuby kefkou a následne dočistiť medzizubné priestory?
Úplne ideálna domáca dentálna hygiena by mala byť postavená na dokonalom odstránení zubného plaku dvakrát denne, ráno hneď po zobudení (pred raňajkami) a večer tesne pred spaním (s rozstupom minimálne 30 minút od posledného jedla).
Viac PREMIUM článkov na podobnú tému:
- Slovenský pilot o svojej práci: Do výcviku som investoval 70-tisíc eur, skúšky majú 14-tisíc otázok (ROZHOVOR)
- Slovenská vedkyňa na Antarktíde: Bola som súčasťou najväčšej ženskej expedície vôbec. Plávanie s tučniakmi bolo úžasné
- Wicca a moderná forma čarodejníctva na Slovensku: Čo je jeho hlavnou podstatou? (ROZHOVOR)
Ranná rutina sa líši od večernej. Ráno odporúčam, aby si si najprv vyčistil jazyk škrabkou a potom si umyl zuby. Večer si najprv vyčisti medzizubné priestory a potom až umy zuby kefkou.
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- Ako si správne vybrať zubnú kefku či pastu
- Čo sa deje v tele, ak máš zubný kaz a prečo môže spôsobovať dokonca až smrť
- Prečo sú zubní lekári takí drahí
- Ako ušetriť na zubnom ošetrení
- Ktoré potraviny spôsobujú žltnutie zubov
- 5 tipov, čo robiť a nerobiť pri starostlivosti o zuby, a rady na záver
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom