Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Unavení zamestnanci si budú môcť zdriemnuť postojačky. Pomôžu im v tom špeciálne komory

Japonská firma prišla so zaujímavým vynálezom.


Japonskí zamestnanci si budú môcť v práci pospať v špeciálnom module. Ako píše portál LADbible, tieto spánkové komory vytvorila firma Itoki v spolupráci so stolárskou spoločnosťou Koyoju Plywood Corporation. Ako môžeš vidieť z obrázkov, ľudia v tejto komore budú zaspávať postojačky.

To síce môže pôsobiť zvláštne, ale dizajnéri ubezpečujú, že pohodlia budú mať záujemcovia dostatok. Dizajn je navrhnutý tak, aby zaručil oporu pre hlavu, kolená a chrbát.

JAPANESE CULTURE IS INTERESTING INDEED 😊NAP BOX IS JAPAN’s NEWEST TO TOOL TO SOLVE ITS OVERWORK PROBLEM ? Overlong…

Posted by Dr Nauman Rafi Rajput Official on Tuesday, July 19, 2022

Saeko Kawašima zo spoločnosti Itoki uviedol, že tento spánkový modul je ideálny najmä pre kancelárskych pracovníkov, ktorí trávia v práci mnoho hodín. Na veľa z nich padá únava a krátky šlofík by mohol byť to, čo by ich prácu zefektívnilo.

Zvýši to produktivitu práce

„V Japonsku máme veľa ľudí, ktorí sa v podobnej situácii radšej zamknú na toalete, čo podľa mňa nie je zdravé,“ povedal. „Lepšie je spať na pohodlnom mieste.“

Uviedol, že človek sa môže veľmi rýchlo prepracovať a aj v zamestnaní je dôležité dopriať si oddych a prestávku. „Veľa Japoncov má tendenciu pracovať bez prestávky. Dúfame, že spoločnosti tieto spánkové moduly využijú ako flexibilnejší spôsob oddychu,“ dodal. Vynález má určite potenciál.

Shutterstock

Špeciálne v Japonsku, ktoré patrí medzi krajiny, v ktorých zamestnanci trávia v práci najviac času. Myslíme si však, že dobré uplatnenie by spánkový modul našiel aj v iných častiach sveta, vrátane Slovenska.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť