Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 7.12.2023
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Unikátny „hlúpy telefón“ s klasickým rotačným číselníkom je medzi ľuďmi obrovským hitom

Jeho tvorkyňa takto protestuje proti "permanentne online" kultúre.


Od niekoho, kto sa profesijne venuje výrobe astronomických nástrojov, by človek čakal, že predstaví hi-tech zariadenie, ktoré každého šokuje svojimi schopnosťami. Justine Hauptová si však zvolila cestu opačným smerom a prišla s vynálezom, ktorý pôsobí tak trocha ako z minulého storočia.

Zo strany Američanky nejde o žiaden vtip ani o snahu ryžovať na nostalgii. Jej mobilný telefón s rotačným ciferníkom je skôr niečo ako ideologický manifest. Hauptová týmto zariadením protestuje proti tomu, ako smartfóny ovládli životy miliónov ľudí na celom svete.

Profimedia

Nie každý je nadšený z modernej doby

Vynálezkyňa je znechutená tým, ako sú ľudia závislí od dotykových obrazoviek a internetu a s akou ľahkosťou odovzdávajú svoje dáta korporáciám. Takzvaný „The Portable Wireless Electronic Digital Rotary Telephone“ (prenosný bezdrôtový elektronický telefón s digitálnym rotačným číselníkom) je vo vývoji už niekoľko rokov.

Profimedia

Obmedzené možnosti

Schopnosti zariadenia sú okresané na skutočné minimum a telefón je primárne určený len na jednu vec – telefonovanie. Ako tvrdí Hauptová, jej takýto telefón maximálne vyhovuje, pretože neposkytuje žiadne formy rozptýlenia a človeku sa nestane ani také niečo, že by nechtiac stlačil nesprávne tlačidlo.

Zaujímavosťou je, že zariadenie je schopné pracovať so zoznamom kontaktov na SD karte a zároveň sa našiel aj spôsob, ako prijímať a odosielať SMS. Na telefóne si však nenastavíš vlastné zvonenie, pretože má mechanický zvonček.

Profimedia

O telefón je veľký záujem

Niekto by si povedal, že takýto bláznivý nápad medzi ľuďmi nenájde pochopenie. Opak je však pravdou. O jedinečný telefón je enormný záujem a Hauptová hovorí, že kvôli obrovskej návštevnosti jej niekoľkokrát padla stránka.

Mobil sa predáva v piatich rôznych farbách. Zatiaľ je k dispozícii len ako sada, ktorú si musíš vlastnoručne poskladať. Ani tento fakt a desivá cenovka 390 dolárov (cca 360 eur) ľudí nedokáže odradiť od tohto unikátneho kúsku.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.