Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Unikátny „hlúpy telefón“ s klasickým rotačným číselníkom je medzi ľuďmi obrovským hitom

Jeho tvorkyňa takto protestuje proti "permanentne online" kultúre.


Od niekoho, kto sa profesijne venuje výrobe astronomických nástrojov, by človek čakal, že predstaví hi-tech zariadenie, ktoré každého šokuje svojimi schopnosťami. Justine Hauptová si však zvolila cestu opačným smerom a prišla s vynálezom, ktorý pôsobí tak trocha ako z minulého storočia.

Zo strany Američanky nejde o žiaden vtip ani o snahu ryžovať na nostalgii. Jej mobilný telefón s rotačným ciferníkom je skôr niečo ako ideologický manifest. Hauptová týmto zariadením protestuje proti tomu, ako smartfóny ovládli životy miliónov ľudí na celom svete.

Profimedia

Nie každý je nadšený z modernej doby

Vynálezkyňa je znechutená tým, ako sú ľudia závislí od dotykových obrazoviek a internetu a s akou ľahkosťou odovzdávajú svoje dáta korporáciám. Takzvaný „The Portable Wireless Electronic Digital Rotary Telephone“ (prenosný bezdrôtový elektronický telefón s digitálnym rotačným číselníkom) je vo vývoji už niekoľko rokov.

Profimedia

Obmedzené možnosti

Schopnosti zariadenia sú okresané na skutočné minimum a telefón je primárne určený len na jednu vec – telefonovanie. Ako tvrdí Hauptová, jej takýto telefón maximálne vyhovuje, pretože neposkytuje žiadne formy rozptýlenia a človeku sa nestane ani také niečo, že by nechtiac stlačil nesprávne tlačidlo.

Zaujímavosťou je, že zariadenie je schopné pracovať so zoznamom kontaktov na SD karte a zároveň sa našiel aj spôsob, ako prijímať a odosielať SMS. Na telefóne si však nenastavíš vlastné zvonenie, pretože má mechanický zvonček.

Profimedia

O telefón je veľký záujem

Niekto by si povedal, že takýto bláznivý nápad medzi ľuďmi nenájde pochopenie. Opak je však pravdou. O jedinečný telefón je enormný záujem a Hauptová hovorí, že kvôli obrovskej návštevnosti jej niekoľkokrát padla stránka.

Mobil sa predáva v piatich rôznych farbách. Zatiaľ je k dispozícii len ako sada, ktorú si musíš vlastnoručne poskladať. Ani tento fakt a desivá cenovka 390 dolárov (cca 360 eur) ľudí nedokáže odradiť od tohto unikátneho kúsku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť