Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Niet pochýb o tom, že život študenta vie byť nesmierne náročný. Platí to hlavne o vysokých školách, kedy človek musí zladiť školskú dochádzku s osobným životom, domácim štúdiom, projektami a zadaniami a popri tom zabezpečiť, aby nezomrel od hladu. Aj tí najodolnejší z nás majú občas slabú chvíľu a potrebujú troška zresetovať.

Búdka, slúžiaca ako skrýša vystresovaných študentov pred vonkajším svetom, pribudla v priestoroch University of Utah. Jednoduchá konštrukcia sa nachádza v školskej knižnici. Na jej dverách visí ceduľa, ktorá objasňuje funkciu zariadenia a uvádza päť pravidiel pre jej používanie.

https://twitter.com/aJackieLarsen/status/988820882717003776/photo/1?tfw_creator=usatoday&tfw_site=usatoday&ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.usatoday.com%2Fstory%2Fnews%2Fnation-now%2F2018%2F04%2F26%2Fcry-closet-utah-university-library%2F553082002%2F

Pred vstupom treba zaklopať a uistiť sa, či nie je používaná druhým človekom. Používať ju môže len jeden človek sám (žiadny sex). Návšteva nemôže trvať viac než desať minút. Pred odchodom treba vypnúť svetlo a časovač. Posledný bod vyzýva užívateľov, aby pri postoch ohľadom búdky používali na sociálnych sieťach hešteg #cryclosetuofu.

Študenti si novinku pochvaľujú. Oceňujú pohodlie, zabezpečené niekoľkými plyšákmi a príjemný materiál, ktorým sú vystlané steny. Látka pripomínajúca koberec pomáha zvukovo izolovať búdku.

https://twitter.com/aJackieLarsen/status/988820882717003776/photo/1?tfw_creator=usatoday&tfw_site=usatoday&ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.usatoday.com%2Fstory%2Fnews%2Fnation-now%2F2018%2F04%2F26%2Fcry-closet-utah-university-library%2F553082002%2F

„Plakacia búdka“ je v skutočnosti umelecká inštalácia, ktorú má na svedomí študentka a výtvarníčka Nemo Miller. Jej cieľom bolo rozprúdiť debatu o emóciách, vzťahoch a komunikácii. Dá sa povedať, že sa jej to celkom podarilo – správy o jedinečnom zariadení sa rýchlo rozšírili po sociálnych sieťach a priniesli množstvo pochvál aj kritiky.

Ako sa dalo čakať, nechýbali komentáre o tom, akí sú dnešní mladí „mäkkí“ a nedokážu čeliť negatívnym veciam v živote. Študenti boli nazvaní slabochmi, ktorí potrebujú pred svojimi problémami utekať a skrývať sa. V USA je téma „safe spaces“ výraznou súčasťou verejnej diskusie o vysokých školách a vedú sa dlhé ťahanice o tom, nakoľko prísny režim by mal na univerzitách panovať.

Zdroj: mirror.co.uk
Titulná fotka: aJackieLarsen / twitter.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.