Univerzita nainštalovala „búdku na plakanie“ pre študentov, ktorí potrebujú chvíľku samoty

Keď ti nestačí plakať na internete…

Niet pochýb o tom, že život študenta vie byť nesmierne náročný. Platí to hlavne o vysokých školách, kedy človek musí zladiť školskú dochádzku s osobným životom, domácim štúdiom, projektami a zadaniami a popri tom zabezpečiť, aby nezomrel od hladu. Aj tí najodolnejší z nás majú občas slabú chvíľu a potrebujú troška zresetovať.

Búdka, slúžiaca ako skrýša vystresovaných študentov pred vonkajším svetom, pribudla v priestoroch University of Utah. Jednoduchá konštrukcia sa nachádza v školskej knižnici. Na jej dverách visí ceduľa, ktorá objasňuje funkciu zariadenia a uvádza päť pravidiel pre jej používanie.

https://twitter.com/aJackieLarsen/status/988820882717003776/photo/1?tfw_creator=usatoday&tfw_site=usatoday&ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.usatoday.com%2Fstory%2Fnews%2Fnation-now%2F2018%2F04%2F26%2Fcry-closet-utah-university-library%2F553082002%2F

Pred vstupom treba zaklopať a uistiť sa, či nie je používaná druhým človekom. Používať ju môže len jeden človek sám (žiadny sex). Návšteva nemôže trvať viac než desať minút. Pred odchodom treba vypnúť svetlo a časovač. Posledný bod vyzýva užívateľov, aby pri postoch ohľadom búdky používali na sociálnych sieťach hešteg #cryclosetuofu.

Študenti si novinku pochvaľujú. Oceňujú pohodlie, zabezpečené niekoľkými plyšákmi a príjemný materiál, ktorým sú vystlané steny. Látka pripomínajúca koberec pomáha zvukovo izolovať búdku.

https://twitter.com/aJackieLarsen/status/988820882717003776/photo/1?tfw_creator=usatoday&tfw_site=usatoday&ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.usatoday.com%2Fstory%2Fnews%2Fnation-now%2F2018%2F04%2F26%2Fcry-closet-utah-university-library%2F553082002%2F

„Plakacia búdka“ je v skutočnosti umelecká inštalácia, ktorú má na svedomí študentka a výtvarníčka Nemo Miller. Jej cieľom bolo rozprúdiť debatu o emóciách, vzťahoch a komunikácii. Dá sa povedať, že sa jej to celkom podarilo – správy o jedinečnom zariadení sa rýchlo rozšírili po sociálnych sieťach a priniesli množstvo pochvál aj kritiky.

Ako sa dalo čakať, nechýbali komentáre o tom, akí sú dnešní mladí „mäkkí“ a nedokážu čeliť negatívnym veciam v živote. Študenti boli nazvaní slabochmi, ktorí potrebujú pred svojimi problémami utekať a skrývať sa. V USA je téma „safe spaces“ výraznou súčasťou verejnej diskusie o vysokých školách a vedú sa dlhé ťahanice o tom, nakoľko prísny režim by mal na univerzitách panovať.

Zdroj: mirror.co.uk
Titulná fotka: aJackieLarsen / twitter.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mladíkove drobné tetovanie sa mu pri operácii takmer stalo osudným!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME