Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 2.10.2023
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Univerzita púšťa na prednáškach filmy pre dospelých. Študenti ich spoločne sledujú

Univerzita tvrdí, že takýto predmet má svoj význam.


Univerzita Westminster College v meste Salt Lake City v americkom Utahu ponúka svojim študentom možnosť študovať predmet zameraný na pikantné filmy pre dospelých. Ako píše portál LADbible, počas hodín budú študenti sledovať hardcore filmy pre dospelých a následne o nich diskutovať.

Napríklad o tom, ako v snímkach dochádza k sexualizácii rasy, triedy či rodu. Na programe je aj rozoberanie rôznych experimentálnych a formálnych postupov v týchto filmoch.

Podľa zástupcov univerzity majú podobné predmety svoj význam, hoci sa to tak na prvý pohľad nemusí javiť. Argumentujú, že aj tieto predmety ponúkajú možnosť analyzovať sociálne javy a problémy.

Shutterstock

Aj takéto predmety majú zmysel, bráni sa škola

„Univerzity často skúmajú potenciálne urážlivé témy, akými sú napríklad filmy pre dospelých, aby lepšie pochopili ich všadeprítomnosť a vplyv,“ uviedli zástupcovia školy. „Opisy týchto kurzov, hoci sú pre niektorých čitateľov šokujúce, pomáhajú študentom rozhodnúť sa, či sa chcú zapojiť do podrobného skúmania kontroverzných tém.“

Mohlo by ťa zaujímať:

Spoločnosť láka na sledovanie filmov pre dospelých za peniaze

Ľudia na internete ale na túto možnosť reagovali prevažne negatívne. Podľa nich je „sledovanie podobných filmov spolu ako trieda absolútne nechutné“. Iní zase napísali, že študenti by sa mali v škole vzdelávať o dôležitejších veciach a problémoch vo svete. „Myslel som si, že Westminster dokáže ponúknuť lepšie veci než toto,“ napísal jeden z rozladených používateľov.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.