Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Univerzita púšťa na prednáškach filmy pre dospelých. Študenti ich spoločne sledujú

Univerzita tvrdí, že takýto predmet má svoj význam.


Univerzita Westminster College v meste Salt Lake City v americkom Utahu ponúka svojim študentom možnosť študovať predmet zameraný na pikantné filmy pre dospelých. Ako píše portál LADbible, počas hodín budú študenti sledovať hardcore filmy pre dospelých a následne o nich diskutovať.

Napríklad o tom, ako v snímkach dochádza k sexualizácii rasy, triedy či rodu. Na programe je aj rozoberanie rôznych experimentálnych a formálnych postupov v týchto filmoch.

Podľa zástupcov univerzity majú podobné predmety svoj význam, hoci sa to tak na prvý pohľad nemusí javiť. Argumentujú, že aj tieto predmety ponúkajú možnosť analyzovať sociálne javy a problémy.

Shutterstock

Aj takéto predmety majú zmysel, bráni sa škola

„Univerzity často skúmajú potenciálne urážlivé témy, akými sú napríklad filmy pre dospelých, aby lepšie pochopili ich všadeprítomnosť a vplyv,“ uviedli zástupcovia školy. „Opisy týchto kurzov, hoci sú pre niektorých čitateľov šokujúce, pomáhajú študentom rozhodnúť sa, či sa chcú zapojiť do podrobného skúmania kontroverzných tém.“

Mohlo by ťa zaujímať:

Spoločnosť láka na sledovanie filmov pre dospelých za peniaze

Ľudia na internete ale na túto možnosť reagovali prevažne negatívne. Podľa nich je „sledovanie podobných filmov spolu ako trieda absolútne nechutné“. Iní zase napísali, že študenti by sa mali v škole vzdelávať o dôležitejších veciach a problémoch vo svete. „Myslel som si, že Westminster dokáže ponúknuť lepšie veci než toto,“ napísal jeden z rozladených používateľov.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť