Pondelok 15.8.2022
sk
Marcela
cz
Hana
, Hanka, Hannah

Update do Sims 4 omylom pridal incest

"Kdepak soudruzi udělali chybu?"


Každý, kto má pomerne hojné skúsenosti s hrami, vie, že raz za čas sa niektoré jeho obľúbené hry dočkajú updatu, ktorý hru viac alebo menej rozbije. Vývojári uponáhľane vypľujú nový obsah bez toho, aby ho poriadne uhladili, a výsledkom je update, ktorý ihneď vyžaduje ďalší update, ktorý opraví to, čo ten predošlý pokazil.

Takúto situáciu zažívajú fanúšikovia Sims 4. Známa hra, ktorú netreba nikomu predstavovať, sa dočkala aktualizácie, ktorá pridala niekoľko nových funkcií, avšak ešte viac chýb. Ako píše PC Gamer, hráči si napríklad všimli, že postavy občas zrýchlene starnú (z dieťaťa sa stane tínedžer za jeden deň v škole) a v hre sa tiež dejú takéto veci:

Update teda zanechal hru vo veľmi zlom stave. Niektorí ľudia dokonca ani nie sú schopní sa v nej zorientovať, pretože im zmizol text z rôznych tlačidiel. Sú však ešte aj horšie veci!

Hra pre celú rodinu

Najviac však hráčov znepokojil fakt, že v Sims 4 sa objavil incest. Sociálne siete sú plné príspevkov od fanúšikov Sims, ktorých postavy zrazu zatúžili po romantickom vzťahu s pokrvným príbuzným. Dievča chce svojho brata, mama svojho syna, dcéra svojho otca. Je to fakt divoké!

Postavička si len tak z ničoho nič zmyslí, že najväčšiu radosť by jej spravilo, ak by sa jej podarilo premeniť príbuzného na partnera. Hoci je hra Sims otvorená voči rozmanitým romantickým vzťahom, toto v pláne nebolo.

Možná príčina

Romantické ambície sú súčasťou mechanizmu „túžob a strachov“, ktoré boli do Sims 4 pridané v najnovšom update. Podobný mechanizmus existoval aj v predošlých Sims hrách. Ide o to, že postavy teda generujú určité ciele a je len na hráčovi, či im pomôže ich naplniť. Niekto chce byť bohatý, niekto slávny a niekto chce randiť so svojou matkou…

Incestné túžby sú teda zrejme nechceným produktom tohto systému. Pri vytváraní túžob hra akosi ignoruje existujúce rodinné väzby, a preto sa okrem potreby randiť s príbuzným objavuje napríklad aj túžba skamarátiť sa s príbuzným. Akoby to boli dve osoby, ktoré sa vôbec nepoznajú.

Vydavateľ EA sa vyjadril, že o bugoch ako incest či rýchle starnutie vie a snaží sa ich čo najrýchlejšie opraviť.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť