Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou preveruje dvoch lekárov, ktorí šírili dezinformácie o COVID-19

V centre pozornosti zostávajú lekári Peter Lipták a Andrej Janco.


Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) má naďalej preverovať dvoch lekárov, ktorí šírili dezinformácie o COVID-19 alebo indikovali neschválenú liečbu. Odporúča mu to etická komisia úradu. V centre pozornosti zostávajú lekári Peter Lipták a Andrej Janco. ÚDZS o tom informoval v tlačovej správe.

Etická komisia ÚDZS sa na svojom druhom tohtoročnom zasadnutí dominantne zaoberala témou lekárov, ktorí dezinformáciami o pandémii ochorenia COVID-19 alebo neschválenou liečbou mohli ohroziť zdravie pacientov. Napriek tomu, že pandémia je nateraz na ústupe, Etická komisia považuje za potrebné pokračovať v preverovaní neprípustných postupov lekárov.

pexels

„Pre pacientov je kľúčové, aby lekársku profesiu vykonávali odborníci s vysokým stupňom odbornej aj morálnej integrity, v súlade s Etickym kódexom zdravotneho pracovnika,“ uviedla predsedníčka komisie a členka Súdnej rady SR Katarína Javorčíková.

Zástupca predsedníčky úradu a člen komisie Michal Palkovič zároveň informoval členov komisie o narastajúcom počte podnetov na istého súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti s celoslovenskou pôsobnosťou. „Situácia sa javí ako vážna, preto všetky prijaté podnety starostlivo prešetrujeme. Ak sa počiatočné obavy potvrdia a urad zisti pochybenia pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, sme pripravení vyvodiť dôsledky,“ podotkol Palkovič.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť