Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

USA: Česku poskytnú vojenskú pomoc vo výške 106 miliónov dolárov

„Česká republika sa ukázala ako jedna z vedúcich krajín v pomoci Ukrajine proti nelegálnej ruskej invázii," vyjadrila sa americká chargé d'affaires Christina Agor.


Spojené štáty americké poskytnú Českej republike vojenskú pomoc v objeme 106 miliónov dolárov. Ako informuje americké veľvyslanectvo v Česku, 100 miliónov dolárov dostanú v rámci zahraničnej vojenskej spolupráce Foreign Military Financing (FMF), ktorá je súčasťou druhého balíka pomoci pre Ukrajinu schváleného Kongresom.

Ostatných šesť miliónov pošle Washington v rámci FMF z fondu boja proti ruskému vplyvu a sú určené na vytvorenie centra kybernetických reakcií. Peniaze majú pomôcť vytvoriť kapacity Česka za účelom odstrašenia a obrany proti rastúcej ruskej hrozbe a tiež doplniť vojenské kapacity, ktoré poskytlo alebo poskytne Ukrajine.

„Česká republika sa ukázala ako jedna z vedúcich krajín v pomoci Ukrajine proti nelegálnej ruskej invázii. Veľmi si ceníme Českú republiku za poskytnutie všetkej techniky a vybavenia z vlastných skladov na obranu Ukrajiny,“ vyjadrila sa americká chargé d’affaires Christina Agor.

České ministerstvo obrany na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter na pomoc reagovalo s vyjadrením, že „finančná podpora zo strany USA určená pre ďalšiu modernizáciu Armády Českej republiky a čiastočnú kompenzáciu našich dodávok materiálu na Ukrajinu je pre nás najmä uznaním, že táto cesta je správna“.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť