Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Shutterstock

Úsmevné príhody s deťmi, ktoré nechápu, ako funguje vek či starnutie

"Oci, prečo si nechal vyhynúť dinosaury?!"

„Máte nejakú príhodu s deťmi, ktoré očividne nepochopili, ako funguje vek, kvôli ktorej ste sa cítili neskutočne staro?“ opýtala sa na Twitteri používateľka @msdanifernandez a rozprúdila tým horlivú debatu. Ako to už býva, deti nahliadajú na svet po svojom a ešte im nie je úplne jasné, že tridsiatnik nie je súci do hrobu. Ľudia sa podelili o úsmevné príhody, ktoré sú toho jasným dôkazom, a my sme tie najvtipnejšie z nich zozbierali v tomto článku.

1. Ukazovala som deťom obrázky z viktoriánskej éry a jedno z nich sa ma opýtalo, či sme sa takto obliekali, keď som chodila do školy.

2. Prechádzala som sa v parku, keď sa oproti mne vyrútili dve asi 10-ročné deti a jedno kričí na druhé: „Nechoď tak rýchlo, lebo zrazíš tú babičku.“ Poobzerala som sa okolo seba a vtedy mi došlo, že to som mala byť ja. Ja som bola tá babička. Mala som 29.

3. Prišiel za mnou môj 4-ročný syn a s veľmi vážnym (a značne urazeným) výrazom tváre sa ma spýtal: „Prečo si nechal vyhynúť dinosaury?“

4. Pár rokov dozadu sme s mojou vtedy 4-ročnou dcérou pozerali telku, keď sa na obrazovke objavila Michelle Obama. „Aha, to je prvá dáma,“ povedala som malej. Na to sa ma prekvapene opýtala: „Akože úplne prvá? Prvá na svete?“

5. Pracovala som v obchode, keď k nám prišla postaršia dáma so svojím vnukom. Vnuk sa ma len tak z ničoho nič opýtal, koľko mám rokov, tak som mu povedala. „Nevyzeráte tak staro, ale ste skoro taká stará ako moja babka,“ zahlásil. Mala som 26.

Shutterstock

6. Môj nevlastný syn sa ma začal pýtať veľmi detailné otázky ohľadom druhej svetovej vojny a vyzeral byť značne nahnevaný, keď som mu nevedel z hlavy odpovedať. Opýtal som sa ho, prečo mu na tom tak záleží. „Akože prečo? Veď si tam bol. Mal by si to vedieť.“ Mám 36 rokov a môžem vám garantovať, že som tam nebol.

Slováci vykupujú lístky na Imagine Dragons. Najdrahšie stoja 400 eur, koncert bude na letisku

Odporúčame prečítať:

Slováci vykupujú lístky na Imagine Dragons. Najdrahšie stoja 400 eur, koncert bude na letisku

7. Neter so synovcom sa hrabali v kope vianočných dekorácií. Vylovili odtiaľ obrovskú cukrovú paličku a začali sa hrať, že je to starecká barlička, a vtedy moja neter vypotila: „Aha, aká som stará! Mám 40!“

8. „Šedivie ti brada. Vieš o tom, že to znamená, že čoskoro umrieš?“ Ďakujem, kamoško. To si ma potešil.

9. Kedysi som vypomáhala na plaveckých kurzoch a raz sa ma jedno z deciek spýtalo, prečo ešte nie som dedko. Som žena. A mám len 18.

10. Raz mi syn povedal, že je naozaj veľmi šťastný, že som nezomrel počas vojny. Spýtala som sa ho, akú vojnu myslí. „No veď vieš, tú veľkú.“ Hovoril o druhej svetovej a bol skalopevne presvedčený, že som dosť starý na to, aby som v nej bojoval.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť