Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Úspešný horor To dostane vlastný seriál. Pozrieme sa v ňom na začiatok desivého príbehu

Na Welcome to Derry od HBO sa bude podieľať aj režisér oboch filmov Andy Muschietti.


Ak sa ti páčil dvojdielny horor To od Andyho Muschiettiho podľa kultového románu Stephena Kinga, tak ťa iste poteší, že jeho tvorcovia ešte nepovedali posledné slovo. Ako totiž píše aj portál LADbible, v budúcnosti sa dočkáme seriálu Welcome to Derry pod hlavičkou HBO.

Filmy sa točili okolo skupiny detí s prezývkou Losers Club (Klub núl), ktoré v mestečku Derry museli čeliť svojim najhlbším strachom. Tie zosobňoval démonický klaun Pennywise (Bill Skarsgård).

Na konci prvého filmu sa ho Loserom podarilo poraziť, ale prisahali, že ak sa jedného dňa vráti, vrátia sa aj oni. Pennywise sa napokon naozaj prebudil po dlhých 27 rokoch a hlavní (teraz už dospelí) hrdinovia s ním tak museli vybojovať rozhodujúci zápas.

Ponoríme sa do temných tajomstiev mesta Derry

Seriál Welcome to Derry by mal slúžiť ako prequel k týmto udalostiam. Dozvieme sa v ňom niečo z temnej histórie mestečka Derry, ako aj na to, ako ho Pennywise v priebehu rokov ovplyvňoval.

Andy Muschietti bude na projekte participovať ako výkonný producent, o scenár sa postará Jason Fuchs (Pan, Wonder Woman). Prvý film To si odniesol spokojné recenzie a stal sa mimoriadne finančne úspešným.

Druhý diel mal zmiešanejšie recenzie, ale po finančnej stránke sa mu stále darilo slušne. O tom, či sa úlohy Pennywisa opäť zhostí Bill Skarsgård, zatiaľ nič nevieme, ale boli by sme veľmi prekvapení, ak by to tak nebolo. Práve jeho výkon totiž kritici a diváci chválili najviac.

Warner Bros. Pictures / MovieStillsDB

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť