Uteč Fico! Satirická hra si uťahuje z jedovatej smeráckej kampane

Prehliadačové hry sa menia na ďalší front politického boja.

Zdroj: Uteč Fico / ficohra.github.io

Do kampane pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami strany naliali státisíce eur a stále hľadajú nové a originálne spôsoby, ktorými by oslovili voliča. Tentoraz do predvolebného boja zasiahlo aj často prehliadané médium počítačových hier.

Na Githube sa dnes objavila jednoduchá prehliadačová hra Uteč Fico! Ide nepochybne o najlepší simulátor Roberta Fica unikajúceho pred spravodlivosťou. „Zachráň Fica pred spravodlivosťou! Pomôž mu utiecť, vyhni sa prekážkam a nenechaj ho napospas spravodlivosti,“ hovorí úvodná obrazovka hry.

Inštrukcie ďalej objasňujú pravidlá hry: skáčeš kliknutím myšou, rýchlosť ti pridávajú powerupy v rôznych podobách. Nájdeš medzi nimi napríklad kolu, Majku a futro. Musíš prekonávať prekážky, aby si unikol Igorovi Matovičovi. Autor satirickej hry je neznámy.

https://ficohra.github.io/hra/?fbclid=IwAR1jMfi8I_vSr5lk_IHbm5gwmEpeW06kl2G1jlRUgGv8QsNT4nhdCX0S_qE

Uteč Fico! je priamou odpoveďou na smerácku hru Uteč Babi! V tejto hre sa hráč ujíma roly babičky na vozíku, ktorá musí utiecť pred nebezpečenstvom v podobe exprezidenta Andreja Kisku. Z hry samotnej nie je celkom jasné, akú hrozbu predstavuje líder strany Za ľudí. Smer sa zrejme len snaží odkomunikovať myšlienku Kiska=zlý, dôchodcovia=dobrí.

Smer práve v rámci kampane vyvrhol hru Uteč babi!, v ktorej bývalý prezident naháňa dôchodkyňu na vozíčku, aby ju okradol. Len toľko k úrovni Nového Smeru a nositeľa novej a civilizovanej politiky Pellegriniho.

Gepostet von Miro Kern am Montag, 17. Februar 2020

Uteč Babi! nie je prvou hernou lastovičkou súčasnej predvolebnej kampane. Strana Smer na svojom webe zavesila už dva ďalšie tituly s názvami Chyť Mincu a Kladivo nezodpovednosti. Obe hry majú za cieľ útočiť na opozíciu a sprevádza ich kvalitne spracovaný trailer, v ktorom sa – ako inak – zasa pľuje na protivníkov Smeru.

Zastav Kisku! Klikni a hraj!

Kiska chce zrušiť sociálne opatrenia. Zastav ho kým je čas… Klikni a hraj! 💸🎮😆http://bit.ly/ChytMincu

Gepostet von Robert Fico am Freitag, 17. Januar 2020

Zahrajte si hru a pridajte sa do mastenice s nimi.

ZAHRAJTE SI HRU A PRIDAJTE SA DO MASTENICE S OPOZÍCIOU.Úprimne si na opozícii vážime a obdivujeme jednu schopnosť, o ktorej nás v rôznych podobách presviedčajú každý deň. A férovo musíme povedať, že im to ide skvele – neustále na seba útočiť a vzájomne sa napádať.https://strana-smer.sk/hry/KladivoNezodpovednosti/index.html

Gepostet von Robert Fico am Sonntag, 2. Februar 2020

Namiesto toho, aby sa sústredili na propagáciu vlastnej strany, a toho, čo môžu ponúknuť verejnosti, stále viac a viac riešia tých druhých. Vyzerá to tak, akoby sa strana Smer snažila odvrátiť pozornosť od toho, že je totálne hodnotovo a programovo vyprázdnená. Vytváraním strašiakov akurát špiní spoločenskú debatu a znechucuje ľuďom veci verejné.

Predvolebné prieskumy ukazujú, že stratégia zrejme veľmi úspešná nebude a Smer sa svojou toxickou kampaňou pravdepodobne strelil do vlastnej nohy…

Zdroj: ficohra.github.io

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Oblečenie a doplnky, ktoré by mali byť predávané aj s tabletkami na sebareflexiu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME