Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Do kampane pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami strany naliali státisíce eur a stále hľadajú nové a originálne spôsoby, ktorými by oslovili voliča. Tentoraz do predvolebného boja zasiahlo aj často prehliadané médium počítačových hier.

Na Githube sa dnes objavila jednoduchá prehliadačová hra Uteč Fico! Ide nepochybne o najlepší simulátor Roberta Fica unikajúceho pred spravodlivosťou. „Zachráň Fica pred spravodlivosťou! Pomôž mu utiecť, vyhni sa prekážkam a nenechaj ho napospas spravodlivosti,“ hovorí úvodná obrazovka hry.

Inštrukcie ďalej objasňujú pravidlá hry: skáčeš kliknutím myšou, rýchlosť ti pridávajú powerupy v rôznych podobách. Nájdeš medzi nimi napríklad kolu, Majku a futro. Musíš prekonávať prekážky, aby si unikol Igorovi Matovičovi. Autor satirickej hry je neznámy.

https://ficohra.github.io/hra/?fbclid=IwAR1jMfi8I_vSr5lk_IHbm5gwmEpeW06kl2G1jlRUgGv8QsNT4nhdCX0S_qE

Uteč Fico! je priamou odpoveďou na smerácku hru Uteč Babi! V tejto hre sa hráč ujíma roly babičky na vozíku, ktorá musí utiecť pred nebezpečenstvom v podobe exprezidenta Andreja Kisku. Z hry samotnej nie je celkom jasné, akú hrozbu predstavuje líder strany Za ľudí. Smer sa zrejme len snaží odkomunikovať myšlienku Kiska=zlý, dôchodcovia=dobrí.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3060085717359695&set=a.140818595953103&type=3&theater

Uteč Babi! nie je prvou hernou lastovičkou súčasnej predvolebnej kampane. Strana Smer na svojom webe zavesila už dva ďalšie tituly s názvami Chyť Mincu a Kladivo nezodpovednosti. Obe hry majú za cieľ útočiť na opozíciu a sprevádza ich kvalitne spracovaný trailer, v ktorom sa – ako inak – zasa pľuje na protivníkov Smeru.

https://www.facebook.com/robertficosk/videos/529652144346740/

https://www.facebook.com/robertficosk/videos/188024972556176/

Namiesto toho, aby sa sústredili na propagáciu vlastnej strany, a toho, čo môžu ponúknuť verejnosti, stále viac a viac riešia tých druhých. Vyzerá to tak, akoby sa strana Smer snažila odvrátiť pozornosť od toho, že je totálne hodnotovo a programovo vyprázdnená. Vytváraním strašiakov akurát špiní spoločenskú debatu a znechucuje ľuďom veci verejné.

Predvolebné prieskumy ukazujú, že stratégia zrejme veľmi úspešná nebude a Smer sa svojou toxickou kampaňou pravdepodobne strelil do vlastnej nohy…

Zdroj: ficohra.github.io


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť