Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Utečenec v Belgicku vyhral v lotérii 250-tisíc eur. Keďže ale nemá doklady, nemôže si peniaze prevziať

Do Belgicka sa dostal ilegálne.


Tomu sa povie komplikovaná situácia! Na 28-ročného muža sa usmialo šťastie. V Belgicku si kúpil žreb do lotérie a vyhral 250-tisíc eur, píše portál NPR. Paráda, povieš si, tak kde je problém? No v tom, že výherca pochádza z Alžírska a do Belgicka sa dostal nelegálne a bez dokladov totožnosti. Nemôže si teda rozprávkovú výhru vyzdvihnúť.

Logicky sa jej však nechcel vzdať. Pokúšal sa do celej veci namočiť troch kamarátov, ktorí chceli výhru prevziať zaňho. To sa im ale nepodarilo, dokonca ich obvinili z krádeže a na jednu noc posadili do cely. Napokon si šťastný-nešťastný výherca našiel advokáta Alexandera Verstraetea a dúfa, že sa mu podarí peniaze získať.

Shutterstock

Na získanie dokladov má necelý rok

Verstraete uviedol, že jeho klient sa nachádza v zložitej situácii, keďže nemá doklady ani bankový účet. Dodal, že muž teraz musí kontaktovať svoju rodinu v Alžírsku a získať dokumenty, ktoré doložia jeho totožnosť.

Má na to 11 mesiacov, po nich totiž platnosť žrebu vyprší. Výherca sa do Belgicka dostal cez Španielsko a Francúzsko. V krajine je už viac ako mesiac. Osudový žreb si zakúpil v meste Zeebrugge za 5 eur. Svoju identitu nechcel prezradiť, ale podotkol, že sa plánuje v Belgicku usadiť. Vyhraté peniaze by mu v tom iste veľmi pomohli.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť