Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Útočník v Čiernej Hore zastrelil 10 ľudí, neskôr ho zabil okoloidúci

Premiér Dritan Abazovič na Telegram napísal, že incident bol „bezprecedentnou tragédiou“.


Streľba v čiernohorskom meste Cetinje si v piatok napokon vyžiadala 11 obetí vrátane útočníka. Ako informovali tamojšie úrady, páchateľom bol 34-ročný muž s iniciálami V. B.

Šéf čiernohorskej polície Zoran Brdjanin uviedol, že muž použil loveckú pušku a najprv zastrelil dve deti vo veku 8 a 11 rokov a ich matku, ktoré bývali ako nájomníci v dome útočníka v časti Medovina v Cetinje. Strelec potom vyšiel na ulicu a náhodne postrelil ďalších 13 ľudí, z toho sedem smrteľne. „V tejto chvíli nie je jasné, čo V. B. vyprovokovalo k spáchaniu tohto brutálneho činu,“ povedal Brdjanin.

Prokurátorka koordinujúca vyšetrovanie na mieste činu Andrijana Nastičová novinárom povedala, že strelca zabil okoloidúci a medzi zranenými je aj policajt. Povedala, že deväť osôb zomrelo na mieste činu a dvaja ľudia skonali v nemocnici, kde ich previezli na operáciu.

TASR

Premiér Dritan Abazovič na Telegram napísal, že incident bol „bezprecedentnou tragédiou“ a vyzval národ, aby „bol vo svojich myšlienkach s rodinami nevinných obetí, ich príbuznými, priateľmi a všetkými obyvateľmi Cetinje“.

Prezident Milo Djukanovič na Twitteri uviedol, že ho „hlboko zasiahla správa o strašnej tragédii“ v Cetinje a vyzval na „solidaritu“ s rodinami, ktoré pri incidente stratili svojich blízkych.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť