Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Uviaznutého psíka zaviedli do bezpečia pomocou dronu s párkami

Riešenie ako vystrihnuté z animáku fungovalo prekvapivo dobre.


Psíky síce patria k najinteligentnejším a najvernejším zvieracím spoločníkom, ale aj napriek tomu sa vďaka svojej neposednosti a zvedavosti vedia dostať do poriadnych problémov. Hlavne vtedy, ak ich majiteľ na chvíľu spustí z očí alebo im nedopatrením dovolí uniknúť.

To je aj prípad Millie, miešanky Jack Russella a Vipeta, uvádza The Guardian. Tá svojej majiteľke unikla z vôdzky a po pátraní ju ľudia objavili na nebezpečnej plytčine pri pobreží. Tieto miesta na juhu Anglicka vedia byť poriadne zradné, pretože silný príliv ich dokáže veľmi rýchlo kompletne zatopiť.

Keďže psíky nie sú veľmi vzdelané ohľadom konceptu prílivu a odlivu, ničnetušiaca Millie sa ocitla vo vážnom ohrození. Našťastie, ešte predtým, ako dorazili vlny, sa spustila záchranná operácia. Prvotné snahy hasičov a záchranárov vyzdvihnúť zviera zlyhali. Na pláži však bol prítomný aj pátrací a záchranný tím vybavený dronom.

Záchranná akcia

Záchranárom sa v hlave zrodil nápad ako vystrihnutý z animovaného filmu. Vypočítali si, že dron by mal byť schopný uniesť párky, pomocou ktorých by mohli upútať pozornosť sučky a zaviesť ju na vyššie položené miesto, ktoré vlny neohrozia. Príliš bizarné riešenie? Plán naozaj fungoval, o čom sa môžeme presvedčiť aj vďaka videu z akcie:

Dostať neposednú Millie do rúk jej majiteľky ešte chvíľu trvalo, nakoniec sa však Emma Oakesová a jej drahá Millie opäť stretli. Emma nemala o účinnosti plánu s párkom nijaké pochybnosti, pretože vie, ako veľmi Millie miluje jedlo (ktorý pes nie?). Sučka si rada pochutnáva dokonca aj na uhorkách a mrkve.

Zákrok si pochvaľujú aj samotní záchranári, ktorí získali cennú skúsenosť, vďaka ktorej v budúcnosti budú vedieť, ako postupovať v podobnej situácii.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť