Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Už to nie je, čo to bývavalo. 6 situácií, ktoré sa príchodom dospelosti výrazne zmenili

Keď už nie si ten nespútaný tínedžer, ktorý žije bezstarostný život.


Naše životy sa postupom času menia, či sa ti to páči, alebo nie. Môžeš sa krátko pred tridsiatkou tváriť, že si stále mladý a plný elánu, no realitu skrátka neoklameš. Čím si starší, tým máš menej energie a menia sa aj tvoje priority. Kedysi si svoj rozpočet šetril na alkohol alebo veci, ktoré by si dnes považoval za úplne zbytočné.

Spolu s naším šikovným ilustrátorom sme sa zamysleli nad tým, ako sa zmenili rôzne životné situácie od momentu, keď si bol tínedžer, až po dospelosť. 

Bol si naozajstný majster v šetrení

Kedysi nám stačilo pár drobných na to, aby sme s nimi vyžili. Prioritou bol alkohol, pri ktorom sme často nedbali na jeho kvalitu, od čoho sa odvíjala aj jeho cena. Hneď ako začneš chodiť do práce a máš tých peňazí predsa len trošku viac, rýchlo si zvykneš na vyšší štandard.

Väčšina financií ti uteká do kvalitného jedla, a ak sa rozhodneš piť, tak len kvalitný alkohol. Šetrenie, ktorého si bol kedysi majstrom, už vo svojom živote nedokážeš tak šikovne aplikovať.

Artcavemaniac / EMEFKA

Žúrovanie nie je to, čo kedysi

Keď ti v žilách kolovala ešte mladá krv, tak si nemal absolútne žiaden problém ísť v akýkoľvek deň von, opiť sa a po štyroch hodinách spánku sedieť v škole či dokonca odpracovať osemhodinovku. Ak sa ti náhodou stane, že si dáš cez týždeň viac ako dve pivá a prídeš domov po polnoci, tak sa to bude s tebou vliecť celý deň, kým neprídeš domov a nedospíš svoj deficit.

Žúrovanie tiež nie je to, čo kedysi. Jednak sa na akejkoľvek párty cítiš ako dozor. Na druhej strane, už okolo druhej začínaš zívať a nevládzeš, lebo si si zabudol dať ráno magnézium a kĺbovú výživu. Inokedy si sa domov vracal v čase, keď už ľudia šli do práce, a ešte ti bolo málo.

Artcavemaniac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Postavy z filmov a seriálov, ktoré v mladšom prevedení stvárnili deti pôvodných hercov

Nadviazať nový kontakt je umenie

Počas svojej mladosti je jednoduché nadväzovať nové kontakty. Ľudí spoznávaš v škole, na rôznych žúroch, chatách a bytoch. Teraz spoznávaš nových ľudí nanajvýš v práci, a ak nie si vo firme s vysokou fluktuáciou, tak ani na pracovisku nemáš veľké šťastie. Máš svoj okruh ľudí, s ktorými chodíš von, a len veľmi výnimočne sa stane, že doň prenikne niekto nový. Ak chceš spoznávať nových ľudí, tak si odkázaný na online zoznamky.

Artcavemaniac / EMEFKA

Vzťahy v novom rozmere

Tvoj ľúbostný život a pohľad na lásku sa tiež postupom času zmenili. Zaľúbiť sa bolo v mladom veku jednoduchšie ako teraz. Čím si starší, tým sa tvoje hodnoty v živote viac menia a už ti nestačí, že je niekto len pekný a dobre sa na neho pozerá. Pri výbere partnera dbáš na úplne iné hodnoty ako kedysi, od čoho sa odvíja aj to, ako tvoje vzťahy vyzerajú a fungujú.

V minulosti to boli hádky kvôli malicherným valentínskym darčekom, a teraz sú to témy ako deti či bývanie. Treba však povedať, že vzťahy sú jedna z vecí, ktoré sú občas čarovnejšie v dospelosti, ako keď si bol mladý. Minimálne im väčšina z nás oveľa lepšie rozumie.

Artcavemaniac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.