Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 25.6.2024
sk
Tadeáš
, Olívia
cz
Ivan

Už žiadne stratené viečko z fľaše. Prečo prišla Coca-Cola s revolučnou novinkou?

Na fľašiach Coca-Coly, Fanty či Spritu pribudla zaujímavá novinka.


Určite si si už všimol, že na fľašiach s nápojmi, ktoré patria do skupiny Coca-Cola, pribudla v posledných dňoch novinka v podobe pevného spojenia fľaše s vrchnáčikom. Ide o vec, ktorú plánuje nápojová spoločnosť zaviesť počas prvej polovice roka 2023 na všetkých fľašiach v Česku a na Slovensku.

Vďaka inovácii má dôjsť k zefektívneniu a zjednodušeniu zberu a recyklácie obalov z nápojov. Neodnímateľný uzáver ma zabezpečiť, že po dopití nápoja a následnej recyklácii fľaše neostane nezrecyklovaný žiadny uzáver, teda sa spracuje celý obalový materiál produktu, čím sa zníži aj množstvo odpadu.

Okolo hrdla fľaše pribudlo plastové pútko, ktorým je vrchnák k fľaši pripevnený. Po odskrutkovaní ostáva pevne spojený s fľašou a následné zatvorenie nie je problémom. Zavedenie tejto novinky mnohých na začiatku prekvapilo, predsa len, môže sa zdať, že v istom zmysle dôjde k obmedzeniu v konzumácii našich obľúbených nápojov. Výrobca ale upozorňuje, že viečko je po otvorení potrebné len poriadne vykriviť a pri pití prekážať nebude.

Coca Cola, Fanta, Sprite, viečko, vrchnák
Coca-Cola

Coca-Cola zaviedla neodnímateľné viečko ako ďalšie z riešení v rámci svojej environmentálnej stratégie s názvom „World Without Waste“. Jej súčasťou je napríklad to, že do roku 2025 bude 100 % obalov, ktoré táto spoločnosť produkuje, recyklovateľných. Coca-Cola chce mať tiež do roku 2030 aspoň 25 % svojich nápojov predávaných v znovu naplniteľných/vratných obaloch.

Slovensko, príhody Slovákov, zaúčajúci sa medici, nemocnica, vtipné historky

Určite si prečítaj:

Vtipné príhody Slovákov so zaúčajúcimi sa medikmi

Zavedená novinka má viacero benefitov. Okrem toho, že sa zlepší likvidácia odpadu, už sa viac nestane, že ti vrchnák spadne na zem a zašpiní sa alebo ho stratíš. Výhodu to poskytuje aj ľuďom s hendikepom alebo vodičom, keďže otvorenie a zatvorenie takéhoto viečka jednou rukou je oveľa jednoduchšie.

„Náš inovatívny nový dizajn znamená, že uzáver zostáva po otvorení pevne spojený s fľašou, čím sa znižuje možnosť jeho vyhodenia a zároveň poskytuje našim zákazníkom zážitok, na ktorý sú zvyknutí. Zmena v podobe neodnímateľných viečok sa týka celého portfólia nápojov Coca‑Cola v plastových fľašiach. Spoločnosť Coca‑Cola je tak prvou nápojovou firmou v Česku a na Slovensku, ktorá zavádza túto novinku na kompletné portfólio nápojov,“ vysvetľuje Martina Lovětínská, marketingová riaditeľka Coca‑Cola HBC Česko a Slovensko.


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.