11. Škótsko vie, ako na to
Škótsko vyhlásilo, že následkom momentálnej ekonomickej krízy zmrazí ceny podnájmov aj lístkov na železničnú dopravu. Snaží sa tým svojim obyvateľom pomôcť vysporiadať sa s nárastom iných cien.
12. Pokuta, ktorá ťa nezruinuje
Vo Fínsku sa ceny pokút za prekročenie rýchlosti odrážajú od toho, koľko človek zarába. Vďaka tomu ľudia s nízkym príjmom nemusia čeliť rovnakému trestu ako tí, ktorí ho majú vyšší.
13. Nech všetci vidia krásy sveta
Vedci vyvinuli rohovkový implantát vyrobený z kolagénového proteínu, ktorý možno nájsť v koži ošípaných. Implantát doposiaľ navrátil zrak dvadsiatim ľuďom, ktorí boli slepí alebo inak zrakovo znevýhodnení.
14. Práca na diaľku
Holandský parlament schválil legislatívu, vďaka ktorej má každý zamestnanec nárok na prácu z domu.
15. Úsmevom k dlhovekosti
Štúdia, ktorá po dobu 26 rokov podrobne skúmala 150-tisíc respondentov, odhalila, že optimizmus predlžuje život. Ženy, ktoré na svet nahliadali pozitívnou optikou, mali väčšiu šancu dožiť sa deväťdesiatky.
16. Metro bez bariér
Tokijské metro prvýkrát po 28-ich rokoch zvýšilo ceny lístkov. Vyzbierané peniaze investujú do renovácií, vďaka ktorým bude metro dostupnejšie pre ľudí s telesnými znevýhodneniami.
17. Zbrane výmenou za palivo
Policajný zbor v Sacramente v štáte Kalifornia zorganizoval výkup zbraní – zbrane ľuďom zamieňali za tankovacie poukazy. Akcia mala taký úspech, že sa im vouchery minuli už po 45 minútach.
18. Lepšie ako Ibalgin
Španielsko sa chce stať prvou západnou krajinou, ktorá predstaví trojdňovú „menštruačnú dovolenku“ pre ženy, ktoré počas svojich dní bojujú s bolesťami.
19. Eko adrenalínový šport
Brazílsky parašutista Luigi Cani spustil sto miliónov semiačok 27-ich rôznych druhov stromov na odlesnené územie v Amazonskom dažďovom pralese. Spúšťal ich z výšky takmer 2000 metrov.
20. Nekupuj, opravuj
Rakúsko zaviedlo bonus až do výšky 200 eur. Môžu si ho uplatniť ľudia, ktorí sa namiesto kúpy novej elektroniky rozhodnú investovať do opravy tej starej.