Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Čo si budeme hovoriť, nie každý chce počas cestovania lietadlom sedieť v blízkosti detí. Dôvodov na to môže byť viacero, ale najčastejšie ľudí ruší hlasný detský plač. Ako píše portál Unilad, japonská letecká spoločnosť Japan Airlines sa rozhodla ľuďom, ktorí si potrpia na pokoj, vyjsť v ústrety.

V rezervačnom systéme im teda ukazuje, na ktorých miestach bude sedieť dospelý človek s dieťaťom. Vďaka tomu si dotyčný človek môže vybrať iné miesto, ktoré bude ďaleko a krik batoľaťa ho nebude obťažovať. V systéme týmto spôsobom budú označené deti, ktoré budú mať od ôsmich dní do dvoch rokov. Tento krok sa stretol s rôznorodými reakciami. Mnohí aerolínie chvália za jednoduchý spôsob, ako dať cestujúcim najavo, ktorým sedadlám sa majú pri ceste vyhnúť.

Shutterstock

„Veľká vďaka za varovania, kde budú kričiace a vrieskajúce deti počas môjho 13-hodinového letu,“ napísal napríklad Rahat Ahmed a dodal, že podobné opatrenie by malo byť samozrejmosťou vo všetkých leteckých spoločnostiach. Ahmedovi následne viacerí vyčítali nedostatok empatie voči rodičom a ich deťom.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť