Skúsení turisti vedia, že predtým, než sa niekam vyberú, je dôležité všetko si pripraviť a premyslieť. Podstatné je nájsť si ubytovanie. Niektoré hotely však využívajú rôzne triky, aby práve ich hotel na internete vyzeral čo najlepšie. Keď potom prídete s kuframi plných vecí, aby ste sa po dlhej ceste konečne ubytovali, zistíte, že to, pred čím práve stojíte, nie je ani zďaleka vaše ubytko.
Internet však týmto klamárom nenechal nič dlžný a ich triky sa začali šíriť. Ak práve hľadáte, kam sa cez leto vyberiete, možno vám nasledujúce obrázky pomôžu. Tu je niekoľko vecí, na ktoré by ste si mali dávať pozor.
1. Google maps ti pomôže ukázať skutočný hotel aj s jeho okolím.
Predtým, než si ,,zabúkuješ“ izbu, otvor Google maps a skontroluj, ako vyzerajú najbližšie ulice. Hotel môže ponúkať izbu za lacné peniaze, no akosi zabúda upozorniť, na svojich rušiacich susedov.
2. Skús nájsť obrázky hotela na sociálnych sieťach
Niektoré hotely ponúkajú luxus v podobe sprchového teplomera či free WiFi v celom okolí. No uznaj, sprchovať sa v 54 stupňoch… lákavá ponuka, naozaj. Realita je však úplne iná, keď WiFi nejde a ty si musíš od recepčnej pýtať heslo. Keď ti podá papierik, nevieš či plakať či sa smiať.
Niekedy sú obrovské rozdiely medzi tým, čo očakávaš a tým, čo v skutočnosti vidíš. Ešteže ľudia na internete tieto fotografie zdieľajú. Príkladom je napríklad aj tento bazén.
3. Vyber si tú správnu izbu
Obzvlášť v Ázii je potrebné, aby si si skontroloval priestory v izbe, predovšetkým výšku stropu. Ak patríš medzi vysokých ľudí, môže sa stať, že zažiješ nečakané prekvapenie. No a keď na obrázku uvidíš, že máš v izbe k dispozícii množstvo zásuviek, najskôr si over, či sa do nich dá tvoja nabíjačka vôbec zasunúť.
4. Neplať peniaze navyše za výhľad
Nie je výhľad ako výhľad.
5. Pozor na toalety
Keď si myslíš, že ťa na WC nemôže nič prekvapiť, ver tomu, že môže. Napríklad, keď je toaletný papier kilometer od teba alebo keď je zabudovaná ventilácia tak, že nikdy nemôže fungovať.
6. Svoju pozornosť upriam aj na detaily
Pred tým, než sa rozhodneš prezliecť, skontroluj či náhodou niekde nie je nainštalovaná skrytá kamera. Niekedy ju správcovia inštalujú nad posteľ alebo aj do kúpeľne.
7. Zistite, aké bezpečnostné opatrenia existujú na pomoc turistom
Na hotely, v ktorých zvažuješ ubytovanie si nezabudni dôkladne prečítať recenzie, poprípade si prever, či sa tam v minulosti nestal nejaký incident. Ak si aj vyberieš lacné ubytovanie, dobre skontroluj zámky na svojich dverách. Môžu byť totižto lacným objektom pre zlodejov.
8. Vezmi si so sebou malý slovník
Aj napriek tomu, že angličtina je svetoznámy jazyk, nie je isté, že ho poznajú všetci. Ver mi, slovník pomôže.
9. Navštív miesta, ktoré ti odporučia miestni obyvatelia
Najlepšie miesta, ktoré sa oplatí pozrieť odporúčajú predsa miestni. Dnes však existuje množstvo aplikácií o atrakciách a najlepším pomocníkom je predsa Instagram. Veď kto ti dá najlepšiu recenziu, keď nie človek, ktorý tam už bol a stihol si urobiť zopár fotiek? Ak ti napríklad posunú let a ty nechceš stráviť 9 hodín kúpaním sa v bazéne pri letisku, vyber sa na malú obhliadku okolia.
10. Ušetri peniaze, no neodopieraj si zábavu
To, že nemáš veľa peňazí, neznamená, že si nemôžeš užiť dovolenku. Existuje veľa spôsobov, kde môžeš ušetriť. Niektoré kaviarne dokonca ponúkajú zadarmo kávu alebo koláčik, ak im urobíš reklamu a dáš na Instagram ich fotku. Nuž, kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, sedí doma.
A ešte jedna rada. To, že kúpiš lístky na ulici síce znamená, že ušetríš, ale čo z toho môžeš niekedy mať? Holú stenu ako tento nešťastník.
11. Nenechaj sa podviesť pri nákupe suvenírov
Sladkosti si kupuj len na pouličných trhoch, kde ich môžeš aj ochutnať. Nikdy nevieš. To, že niečo vyzerá lahodne sa zvyčajne končí tým, že po príchode domov to zbytočne skončí v smetnom koši.
Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: hotel-alicja.pl