Užitočné rady od cestovateľov, ako sa vyhnúť sklamaniam na dovolenke

Teraz je to možno vtipné, no vtedy im do smiechu určite nebolo.

Skúsení turisti vedia, že predtým, než sa niekam vyberú, je dôležité všetko si pripraviť a premyslieť. Podstatné je nájsť si ubytovanie. Niektoré hotely však využívajú rôzne triky, aby práve ich hotel na internete vyzeral čo najlepšie. Keď potom prídete s kuframi plných vecí, aby ste sa po dlhej ceste konečne ubytovali, zistíte, že to, pred čím práve stojíte, nie je ani zďaleka vaše ubytko.

Internet však týmto klamárom nenechal nič dlžný a ich triky sa začali šíriť. Ak práve hľadáte, kam sa cez leto vyberiete, možno vám nasledujúce obrázky pomôžu. Tu je niekoľko vecí, na ktoré by ste si mali dávať pozor.

1. Google maps ti pomôže ukázať skutočný hotel aj s jeho okolím.

http://www.hotel-alicja.pl/galeria.html

Predtým, než si ,,zabúkuješ“ izbu, otvor Google maps a skontroluj, ako vyzerajú najbližšie ulice. Hotel môže ponúkať izbu za lacné peniaze, no akosi zabúda upozorniť, na svojich rušiacich susedov.

2. Skús nájsť obrázky hotela na sociálnych sieťach

r/mildlyinfuriating (https://www.reddit.com/r/mildlyinfuriating/comments/6ctzc1/both_spelling_and_the_actual_password_for_the/)

Niektoré hotely ponúkajú luxus v podobe sprchového teplomera či free WiFi v celom okolí. No uznaj, sprchovať sa v 54 stupňoch… lákavá ponuka, naozaj. Realita je však úplne iná, keď WiFi nejde a ty si musíš od recepčnej pýtať heslo. Keď ti podá papierik, nevieš či plakať či sa smiať.

Niekedy sú obrovské rozdiely medzi tým, čo očakávaš a tým, čo v skutočnosti vidíš. Ešteže ľudia na internete tieto fotografie zdieľajú. Príkladom je napríklad aj tento bazén.

jennykershawx/twitter.com

3. Vyber si tú správnu izbu

totallyaLegitDoctor/ rediit.com ( https://imgur.com/gallery/560wFAd)

Obzvlášť v Ázii je potrebné, aby si si skontroloval priestory v izbe, predovšetkým výšku stropu. Ak patríš medzi vysokých ľudí, môže sa stať, že zažiješ nečakané prekvapenie. No a keď na obrázku uvidíš, že máš v izbe k dispozícii množstvo zásuviek, najskôr si over, či sa do nich dá tvoja nabíjačka vôbec zasunúť.

4. Neplať peniaze navyše za výhľad

whoope3/reddit.com (https://www.reddit.com/r/pics/comments/2efu3v/my_hotel_room_is_under_water/)

Nie je výhľad ako výhľad.

5. Pozor na toalety

funny/reddit.com ( https://www.reddit.com/r/funny/comments/2timaf/hotel_im_staying_at_right_now_whos_job_was_this/)

Keď si myslíš, že ťa na WC nemôže nič prekvapiť, ver tomu, že môže. Napríklad, keď je toaletný papier kilometer od teba alebo keď je zabudovaná ventilácia tak, že nikdy nemôže fungovať.

6. Svoju pozornosť upriam aj na detaily

https://pikabu.ru/story/skryitaya_kamera_v_tualete_torgovogo_tsentra_5909774

Pred tým, než sa rozhodneš prezliecť, skontroluj či náhodou niekde nie je nainštalovaná skrytá kamera. Niekedy ju správcovia inštalujú nad posteľ alebo aj do kúpeľne.

7. Zistite, aké bezpečnostné opatrenia existujú na pomoc turistom

https://www.youtube.com/watch?v=C2TUYqEapW0

Na hotely, v ktorých zvažuješ ubytovanie si nezabudni dôkladne prečítať recenzie, poprípade si prever, či sa tam v minulosti nestal nejaký incident. Ak si aj vyberieš lacné ubytovanie, dobre skontroluj zámky na svojich dverách. Môžu byť totižto lacným objektom pre zlodejov.

8. Vezmi si so sebou malý slovník

DiscipleOfFaraday/Imgur.com ( https://imgur.com/ahurqk3)

Aj napriek tomu, že angličtina je svetoznámy jazyk, nie je isté, že ho poznajú všetci. Ver mi, slovník pomôže.

9. Navštív miesta, ktoré ti odporučia miestni obyvatelia

royati.ami/instagram.com ( https://www.instagram.com/p/Bg7r7cbjn_t/), noyyyon/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BbJ33XKAzSB/)

Najlepšie miesta, ktoré sa oplatí pozrieť odporúčajú predsa miestni. Dnes však existuje množstvo aplikácií o atrakciách a najlepším pomocníkom je predsa Instagram. Veď kto ti dá najlepšiu recenziu, keď nie človek, ktorý tam už bol a stihol si urobiť zopár fotiek? Ak ti napríklad posunú let a ty nechceš stráviť 9 hodín kúpaním sa v bazéne pri letisku, vyber sa na malú obhliadku okolia.

10. Ušetri peniaze, no neodopieraj si zábavu

mildlyinteresting/reddit.com ( https://www.reddit.com/r/mildlyinteresting/comments/7bvyws/free_coffee_in_exchange_for_some_rubbish/)

To, že nemáš veľa peňazí, neznamená, že si nemôžeš užiť dovolenku. Existuje veľa spôsobov, kde môžeš ušetriť. Niektoré kaviarne dokonca ponúkajú zadarmo kávu alebo koláčik, ak im urobíš reklamu a dáš na Instagram ich fotku. Nuž, kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, sedí doma.

A ešte jedna rada. To, že kúpiš lístky na ulici síce znamená, že ušetríš, ale čo z toho môžeš niekedy mať? Holú stenu ako tento nešťastník.

masa0696/twitter.com (https://twitter.com/masa0696)

11. Nenechaj sa podviesť pri nákupe suvenírov

https://pikabu.ru/story/biznes_poturetski_5920365

Sladkosti si kupuj len na pouličných trhoch, kde ich môžeš aj ochutnať. Nikdy nevieš. To, že niečo vyzerá lahodne sa zvyčajne končí tým, že po príchode domov to zbytočne skončí v smetnom koši.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: hotel-alicja.pl

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipy o národoch založené na stereotypoch v danej krajine


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME