Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Či už leto máš rád, alebo nie, nájdu sa na ňom veci, ktoré nie sú úplne príjemné. Extrémne horúčavy netešia ani tých najväčších milovníkov leta, rovnako ako spálená pokožka či dehydratácia. Existuje niekoľko praktických trikov, vďaka ktorým si môžeš svoje leto spríjemniť, a my sme sa o ne rozhodli s tebou podeliť.

Zamraziť nemusíš len vodu

Počas leta by sme najradšej konzumovali všetko studené. Nielen vodu, kávu a čaj, ale aj jedlá. Preferujeme jedenie šalátov a ľahkých potravín, ktoré až tak nezaťažujú náš žalúdok. Preto ti odporúčame experimentovať s mrazením rôznych vecí. Svoje nápoje si môžeš výborne schladiť a ochutiť zároveň vďaka zmrazenej šťave z citrusov. Môžeš do kociek pridať napríklad aj mätu a potom ti stačí len vytiahnuť tieto ľadové kocky a svieži letný nápoj máš za pár sekúnd hotový.

Mraziť sa oplatí nielen potraviny. Každý z nás by sa najradšej napchával množstvami zmrzliny, no potom sa to odráža aj na našich postavách. Zamraz si nakrájaný banán alebo iné ovocie. Neskôr ho stačí len rozmixovať a máš za pár minút hotovú zdravú zmrzlinu.

Shutterstock.com

Studená voda vždy poruke

Vodu či iné nápoje si môžeš chladiť aj inak než len ľadovými kockami. Napríklad si môžeš svoju fľašu na vodu umiestniť do mrazničky, a keď do nej naleješ vodu, bude ihneď studená. Prípadne si ju tam umiestni s trochou vody, ktorá ti zamrzne, a budeš mať nachystanú fľašku s vodou aj ľadom. Následne stačí do fľašky naliať svoj nápoj a nemusíš sa babrať s ľadovými kockami (ktoré sa ti možno nezmestia cez hrdlo fľaše).

Shutterstock.com

Schlaď si svoj domov aj bez klimatizácie

Ak nemáš vo svojom domove klimatizáciu, tak existuje niekoľko trikov, ako môžeš teplotu znížiť aspoň o pár stupňov. V prvom rade ti odporúčame nenechávať otvorené okná, maximálne “na vetračku“. Keď zatemníš závesmi či žalúziami všetky okná, tak budeš mať vo svojom príbytku výrazne menšie teplo.

V prípade, že máš doma ventilátor, postav predeň misku s ľadom a vzduch sa ti tak rýchlejšie ochladí. Ak sa považuješ za šikovného kutila, môžeš si vytvoriť aj domácu klímu. Na internete nájdeš veľké množstvo návodov, podľa ktorých ju zostrojíš.

Shutterstock.com

Udržuj svoje veci v bezpečí

Schladiť k vode sa môžeš ísť aj sám. Väčšina z nás sa však obáva toho, že nám nemá kto postrážiť veci, a preto radšej zostávame doma. Existujú však dve jednoduché riešenia tohto problému. Môžeš si kúpiť vodotesné puzdro na mobil, do ktorého sa zmestia aj kľúče či peniaze, alebo si môžeš vyrobiť skrýšu na veci zo starej fľašky s opaľovacím krémom či šampónom. Tam si môžeš následne ukryť svoje cennosti. Prípadne si so sebou neber mobil vôbec a daj si čas na offline detox.

Shutterstock.com

Ochráň sa pred komármi

Povedzme si na rovinu, takmer nikomu nenapadne pri odchode na pivo zobrať si okrem mobilu, peňaženky a kľúčov ešte aj repelent. Si rád, keď nezabudneš rúško. Ale to ťa, žiaľ, pred komármi neochráni. Ak patríš práve k tejto skupine ľudí, odporúčame ti kúpiť si náramok proti komárom, ktorý ťa bude chrániť, a hneď ako si ho dáš na ruku, už nie je šanca, že ho zabudneš.

Shutterstock.com

Postaraj sa o rastlinky počas dovolenky

Ideš na dovolenku a nemá sa ti kto postarať o tvoje milované rastliny? Je niekoľko spôsobov, ako sa o ne môžeš postarať aj napriek tomu, že budeš preč. Ak ideš na menej ako týždeň, stačí, ak ich všetky spolu umiestniš niekam v miestnosti, ideálne tak, aby na ne nepražilo slnko. Doprostred rastlín daj hrniec alebo misku s vodou. Keď rastliny dôkladne umiestniš tesne vedľa seba, v okolí vody, budú si odparovanú vodu brať samé.

Ak sa chystáš na dlhšie ako týždeň, ale menej ako dva týždne, postav hrniec či misku s vodou na nejaké vyššie miesto ako kvety, zober motúz, jeden koniec vlož do vody a druhý polož na zeminu každého kvetu. Rastliny si budú doslova cucať vodu prostredníctvom motúzu. V oboch prípadoch však treba rastliny pred odchodom poriadne poliať, nie však preliať – z podmisiek treba následne aj vyliať vodu. Nezabudni tiež zatiahnuť závesy alebo žalúzie.

Shutterstock.com

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť