Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©NUNEZ NFE

V lete ti poviem, ako sa mám – komédia nakrútená podľa Evitinej knihy prichádza s druhým trailerom

Komédia, v ktorej sa nájdeme všetci.

Priatelia sú rodina, ktorú si vyberieš. Čosi o tom vedia hrdinky a hrdinovia filmu V lete ti poviem, ako sa mám. Adaptácia knižného bestselleru spisovateľky Evity Twardzik prenesie na filmové plátna osudy partie priateľov, ktorých snaženie smeruje k jedinému cieľu: „Byť šťastný.“

Na Valentína sa v kinách dozvieme, či sa im to naozaj podarí. Už teraz sa však môžeme naladiť druhým trailerom, ktorý nám predstaví hlavné postavy filmu dva týždne pred tým, než ich budeme mať možnosť spoznať priamo na plátne svojho kina.  

Komédia, v ktorej sa nájdeme všetci – tak označujú snímku tvorcovia, ktorých talent už preniesol do filmovej podoby dve Evitine knižné predlohy. V roku 2017 si srdcia diváčok i divákov získala komédia Všetko alebo nič, na ktorej úspech v roku 2019 nadviazal film Príliš osobná známosť. Osvedčená spolupráca produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE, Evity Twardzik ako autorky predlohy i scenára a režisérky Marty Ferencovej tentoraz prináša do kín príbeh o sile priateľstva.

NUNEZ NFE

„V každom filme je trochu rozdiel v závere. Tu bude najviac viditeľný, pretože knižka končí trochu smutne. Po našom poslednom filme som si povedala, že pôjdeme do niečoho veselého. Verím, že aj pre divákov skončí všetko tak, že pôjdu vysmiati z kina,“ odpovedá scenáristka Evita Twardzik na otázku, ako sa odlišuje knižná predloha od filmu. 

Vzájomne prepletený príbeh ústredných postáv ponúka možnosť vybudovať si sympatie k mnohým z nich. Našla si režisérka niektorú, ktorá jej k srdcu prirástla najviac? „V podstate je nemožné, aby som si vybrala jednu, a nie preto, že by to nebolo fér,“ hovorí Marta Ferencová a jedným dychom vysvetľuje: „S každou jednou postavou v tomto filme som musela pracovať, vžívať sa do nej, pomáhať jej spolu s hercom ožiť, takže skôr by sa dalo povedať, že mám rada všetky postavy, každú špecifickým spôsobom.“  

NUNEZ NFE

Režisérka sa pri práci opierala aj o silnú hereckú zostavu, v ktorej sa pred kamerami stretli herecké osobnosti troch štátov. Zo slovenských tvárí sa môže publikum tešiť na Mariána Miezgu, Dominiku Morávkovú, Petru Vajdovú či Jána Koleníka. Českú republiku bude zastupovať Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann a Jaroslav Plesl. Výnimočné zoskupenie doplnia rumunské herečky Andreea Vasile a Dana Rogoz, spolu s ich kolegom Pavlom Bartosom.  

Film sme nakrúcali v období najväčšieho lockdownu za veľmi prísnych opatrení a dúfali sme, že keď pôjdeme s filmom do kina, pandémia bude minulosťou. Teraz verím, že si ľudia aj v tomto neľahkom čase nájdu cestu do kina, aby sa prišli zasmiať a pozrieť sa, čo sme pre nich s radosťou nakrútili,“ hovorí producentka Oľga Núňezová. 

NUNEZ NFE

Hviezdne obsadenú snímku do kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film. Jej predpremiérové premietania sú pripravené na valentínsky pondelok a do širšieho nasadenia sa dostane vo štvrtok 17. februára.  

Zdroj: TS


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.