Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Odpoveď na otázku, kedy človek nájde tú pravú lásku, je, samozrejme, vysoko individuálna. Niekto sa so svojou drahou polovičkou zoznámi už na základnej škole, prípadne rovno v škôlke, iný zase bude mať šťastie až v tínedžerskom veku či dospelosti. Určiť kategoricky presne, kedy ľudia nachádzajú životnú lásku, je tak úplne nemožné. No napriek tomu nám o tom veda predsa len môže niečo napovedať.

Kedy nájdeme partnera na celý život?

Matematička Hannah Fry sa o túto tému živo zaujímala a podľa jej štúdie sa najideálnejší vek na stretnutie životného partnera pohybuje v rozmedzí 27 až 35 rokov. K tomuto výsledku došla na základe mnohých výpočtov, štatistiky a algoritmov. Fry v zásade tvrdí, že keď ľudia začínajú romanticky žiť, je veľmi malá pravdepodobnosť, že hneď na začiatku natrafia na svojho vyvoleného či vyvolenú.

Shutterstock

Ak niekto napríklad začal randiť vo svojich pätnástich rokoch, tak ideálneho partnera nájde pravdepodobne až po oslave svojich 27. narodenín. A ako sme písali vyššie, úplne najvyššia šanca, že nájde tú pravú či toho pravého, spadá medzi vek 27 až 35 rokov. Fry ale zdôrazňuje, že aj vzťahy, o ktorých vieme, že nevydržia, neoddeliteľne patria k nášmu vývinu.

Na ich základe sa učíme a tým pádom lepšie vyhľadávame partnera v budúcnosti. S prvými láskami a vzťahmi získavame skúsenosti, ktoré vieme následne využiť, keď dospievame. Podľa danej matematickej štúdie sú ľudia vo všeobecnosti na prahu tridsiatky už dostatočne osobnostne zrelí a skúsení na to, aby sa do vzťahov vrhali s patričným realizmom a vážnosťou.

Shutterstock

Experimentovanie patrí k mladosti

Je úplne bežné, že mladí ľudia často s niekým chodia len preto, aby si nejaké veci na vlastnej koži vyskúšali. Toto obdobie je charakteristické pre experimentovanie a rôzne „skúšobné“ vzťahy. Ale práve vďaka nim sa lepšie naučíme spoznať samých seba, ako aj to, čo od vzťahu vlastne očakávame.

Seriózne sa nad vzťahmi a prípadným manželstvom začíname zaoberať niekedy okolo 25. roku nášho života. Tieto výsledky ale, samozrejme, treba brať s rezervou. Stále totiž platí, že taký silný a komplexný cit ako láska sa nedá len tak jednoducho vtlačiť do vzorcov a algoritmov. Pravú lásku tak môžeme nájsť skôr, ale aj neskôr, než je uvádzaný priemer.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť