V akom veku človek nájde lásku na celý život? Veda ponúka možnú odpoveď

Na základe výpočtov sa dá približne určiť, kedy je najlepšia šanca nájsť životného partnera.

Zdroj: Shutterstock

Odpoveď na otázku, kedy človek nájde tú pravú lásku, je, samozrejme, vysoko individuálna. Niekto sa so svojou drahou polovičkou zoznámi už na základnej škole, prípadne rovno v škôlke, iný zase bude mať šťastie až v tínedžerskom veku či dospelosti. Určiť kategoricky presne, kedy ľudia nachádzajú životnú lásku, je tak úplne nemožné. No napriek tomu nám o tom veda predsa len môže niečo napovedať.

Kedy nájdeme partnera na celý život?

Matematička Hannah Fry sa o túto tému živo zaujímala a podľa jej štúdie sa najideálnejší vek na stretnutie životného partnera pohybuje v rozmedzí 27 až 35 rokov. K tomuto výsledku došla na základe mnohých výpočtov, štatistiky a algoritmov. Fry v zásade tvrdí, že keď ľudia začínajú romanticky žiť, je veľmi malá pravdepodobnosť, že hneď na začiatku natrafia na svojho vyvoleného či vyvolenú.

Shutterstock

Ak niekto napríklad začal randiť vo svojich pätnástich rokoch, tak ideálneho partnera nájde pravdepodobne až po oslave svojich 27. narodenín. A ako sme písali vyššie, úplne najvyššia šanca, že nájde tú pravú či toho pravého, spadá medzi vek 27 až 35 rokov. Fry ale zdôrazňuje, že aj vzťahy, o ktorých vieme, že nevydržia, neoddeliteľne patria k nášmu vývinu.

Na ich základe sa učíme a tým pádom lepšie vyhľadávame partnera v budúcnosti. S prvými láskami a vzťahmi získavame skúsenosti, ktoré vieme následne využiť, keď dospievame. Podľa danej matematickej štúdie sú ľudia vo všeobecnosti na prahu tridsiatky už dostatočne osobnostne zrelí a skúsení na to, aby sa do vzťahov vrhali s patričným realizmom a vážnosťou.

Shutterstock

Experimentovanie patrí k mladosti

Je úplne bežné, že mladí ľudia často s niekým chodia len preto, aby si nejaké veci na vlastnej koži vyskúšali. Toto obdobie je charakteristické pre experimentovanie a rôzne „skúšobné“ vzťahy. Ale práve vďaka nim sa lepšie naučíme spoznať samých seba, ako aj to, čo od vzťahu vlastne očakávame.

Seriózne sa nad vzťahmi a prípadným manželstvom začíname zaoberať niekedy okolo 25. roku nášho života. Tieto výsledky ale, samozrejme, treba brať s rezervou. Stále totiž platí, že taký silný a komplexný cit ako láska sa nedá len tak jednoducho vtlačiť do vzorcov a algoritmov. Pravú lásku tak môžeme nájsť skôr, ale aj neskôr, než je uvádzaný priemer.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o bizarné povery, ktorým veria ešte aj v dospelosti


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME