V Amerike predávajú dom v tvare draka. Získať ho môžeš za 460-tisíc eur

Dračí dom má dokonca aj vlastný chvost a pohyblivú vežu.

Zdroj: Shutterstock

Ľudia, ktorí si potrpia na naozaj originálne domy, majú príležitosť jeden taký dostať do svojho vlastníctva. Ako píše portál New York Post, v americkom štáte Michigan sa totiž predáva dom v tvare draka! Svojrázna stavba je navrhnutá tak, aby pripomínala známeho mýtického tvora. Má dokonca vlastný chvost a hlavu. Tú v tomto prípade tvorí veža, ktorú je možné otáčať do rôznych strán a vychutnávať si tak impozantný výhľad.

Spomínaný dračí chvost je zase v skutočnosti netradičným komínom. Strecha je zase pokrytá škridlami pripomínajúcimi šupiny. V interiéri samotného domu nájdeme svadobnú sálu, hodovnú sieň, kuchyňu, päť spální, päť kúpeľní, tri krby, saunu a vírivku. Na pozemku sa nachádza aj stodola, ktorá bola prestavaná na rekreačnú miestnosť. Jej súčasťou je telocvičňa či stolný tenis.

Predáva sa už tretí rok

Dračí dom bol postavený v roku 1978, hoci chvost a veža boli pristavené až s odstupom ďalších rokov. Jeho ďalšie vylepšenia stáli dohromady viac ako milión eur. Dom bol hotový v roku 1988 a pôvodne patril istému prominentnému biznismenovi. „Počas tridsiatich rokov, čo túto prácu robím, som originálnejší dom ešte nevidel,“ vyjadril sa realitný maklér Joe Harris.

Dom sa predáva už tretí rok (od roku 2019), ale práve jeho nevšedný vzhľad zrejme potenciálnych záujemcov odrádza. Najprv bola jeho cena určená na 850-tisíc dolárov (cca 720-tisíc eur), ale nezáujem zákazníkov prinútil maklérov cenu znížiť na 540-tisíc dolárov, čo je v prepočte cca 460-tisíc eur.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Prekonával aj Einsteina. William James Sidis mal IQ 270 a ako 11-ročný študoval na Harvarde


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME