Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Ľudia, ktorí si potrpia na naozaj originálne domy, majú príležitosť jeden taký dostať do svojho vlastníctva. Ako píše portál New York Post, v americkom štáte Michigan sa totiž predáva dom v tvare draka! Svojrázna stavba je navrhnutá tak, aby pripomínala známeho mýtického tvora. Má dokonca vlastný chvost a hlavu. Tú v tomto prípade tvorí veža, ktorú je možné otáčať do rôznych strán a vychutnávať si tak impozantný výhľad.

Spomínaný dračí chvost je zase v skutočnosti netradičným komínom. Strecha je zase pokrytá škridlami pripomínajúcimi šupiny. V interiéri samotného domu nájdeme svadobnú sálu, hodovnú sieň, kuchyňu, päť spální, päť kúpeľní, tri krby, saunu a vírivku. Na pozemku sa nachádza aj stodola, ktorá bola prestavaná na rekreačnú miestnosť. Jej súčasťou je telocvičňa či stolný tenis.

Predáva sa už tretí rok

Dračí dom bol postavený v roku 1978, hoci chvost a veža boli pristavené až s odstupom ďalších rokov. Jeho ďalšie vylepšenia stáli dohromady viac ako milión eur. Dom bol hotový v roku 1988 a pôvodne patril istému prominentnému biznismenovi. „Počas tridsiatich rokov, čo túto prácu robím, som originálnejší dom ešte nevidel,“ vyjadril sa realitný maklér Joe Harris.

Dom sa predáva už tretí rok (od roku 2019), ale práve jeho nevšedný vzhľad zrejme potenciálnych záujemcov odrádza. Najprv bola jeho cena určená na 850-tisíc dolárov (cca 720-tisíc eur), ale nezáujem zákazníkov prinútil maklérov cenu znížiť na 540-tisíc dolárov, čo je v prepočte cca 460-tisíc eur.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.