V Anglicku je od pondelka nelegálne spať s niekým, s kým nežiješ v spoločnej domácnosti

Skontrolovať si to však nebudú mať ako.

Zdroj: Shutterstock

V súvislosti s uvoľňovaním bezpečnostných opatrení v rámci epidémie koronavírusu bolo vo svete uplatnených niekoľko bezpečnostných opatrení. Väčšinu z nich sme ochotní akceptovať. No keď sa vám štát začne starať do toho, s kým môžete ísť do postele vo vlastnom príbytku, to už nahnevá.

Takýto problém budú mať zrejme niektorí Briti. Portál Unilad informuje o tom, že v Anglicku je od 1. júna zakázaný bližší kontakt s niekým, kto s vami nežije v spoločnej domácnosti. Z toho vyplýva, že ilegálne sú tým pádom aj intímnosti s človekom, ktorý s dotyčným nezdieľa rovnakú adresu.

Shutterstock

Dvojmetrový odstup

V ustanoveniach sa hovorí o tom, že sa žiadna osoba nemôže zúčastňovať na stretnutiach, ktoré sa konajú vo verejných alebo súkromných priestoroch v interiéri a ktoré pozostávajú z dvoch alebo viacerých osôb.

Je jasné, že zákon doslovne nezakazuje pohlavný styk s kýmkoľvek. No z predošlých riadkov je zrejmé, že to, z pochopiteľných dôvodov, možné nebude. Na verejnosti musia od seba jednotlivci udržiavať aspoň dvojmetrový dostup.

Dvojice to budú mať ťažké

Predpisy týkajúce sa ochrany zdravia vo Veľkej Británii predtým zakázali ľuďom opustiť domov bez primeraného dôvodu. Takéto opatrenia však už teraz boli nahradené pravidlami, ktoré vymedzujú aj to, kde Briti môžu spať a kde sa smú zhromažďovať. Zrejme to veľmi ovplyvní páry, ktoré spolu nebývajú.

Shutterstock

Existujú výnimky

Tieto pravidlá môžu byť porušené iba zo závažných dôvodov. Medzi ne patrí napríklad účasť na pohreboch, sťahovanie, alebo návšteva detí rozvedených rodičov. Pobyt u priateľa či manžela sa však k výnimkám neradí. Čiže, zamilovaným dvojiciam ostávajú iba dve možnosti: buď tento zákon porušia, alebo sa vystavia celibátu.

Skontrolovať si to nemôžu

Policajti vo Veľkej Británii majú právomoc zatknúť alebo pokutovať tých, ktorí porušia zákony na ochranu ľudí počas pandémie, pokutou 100 £ (cca 112 €). Úradníci však nemajú právomoc kontrolovať takéto porušenia v súkromných nehnuteľnostiach.

Je teda otázkou, koľko Britov sa na tento bezpečnostný, no zároveň trochu absurdný zákaz vykašle, keďže istá štúdia zistila, že počas vrcholenia pandémie bolo pohlavne aktívnych iba 39,9 % Britov. To znamená, že viacero dvojíc má čo doháňať…

Zdroj: Unilad

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
12 knižných tipov pre tých, ktorí by najradšej stále boli v karanténe a celé dni si čítali


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME