Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

V súvislosti s uvoľňovaním bezpečnostných opatrení v rámci epidémie koronavírusu bolo vo svete uplatnených niekoľko bezpečnostných opatrení. Väčšinu z nich sme ochotní akceptovať. No keď sa vám štát začne starať do toho, s kým môžete ísť do postele vo vlastnom príbytku, to už nahnevá.

Takýto problém budú mať zrejme niektorí Briti. Portál Unilad informuje o tom, že v Anglicku je od 1. júna zakázaný bližší kontakt s niekým, kto s vami nežije v spoločnej domácnosti. Z toho vyplýva, že ilegálne sú tým pádom aj intímnosti s človekom, ktorý s dotyčným nezdieľa rovnakú adresu.

Shutterstock

Dvojmetrový odstup

V ustanoveniach sa hovorí o tom, že sa žiadna osoba nemôže zúčastňovať na stretnutiach, ktoré sa konajú vo verejných alebo súkromných priestoroch v interiéri a ktoré pozostávajú z dvoch alebo viacerých osôb.

Je jasné, že zákon doslovne nezakazuje pohlavný styk s kýmkoľvek. No z predošlých riadkov je zrejmé, že to, z pochopiteľných dôvodov, možné nebude. Na verejnosti musia od seba jednotlivci udržiavať aspoň dvojmetrový dostup.

Dvojice to budú mať ťažké

Predpisy týkajúce sa ochrany zdravia vo Veľkej Británii predtým zakázali ľuďom opustiť domov bez primeraného dôvodu. Takéto opatrenia však už teraz boli nahradené pravidlami, ktoré vymedzujú aj to, kde Briti môžu spať a kde sa smú zhromažďovať. Zrejme to veľmi ovplyvní páry, ktoré spolu nebývajú.

Shutterstock

Existujú výnimky

Tieto pravidlá môžu byť porušené iba zo závažných dôvodov. Medzi ne patrí napríklad účasť na pohreboch, sťahovanie, alebo návšteva detí rozvedených rodičov. Pobyt u priateľa či manžela sa však k výnimkám neradí. Čiže, zamilovaným dvojiciam ostávajú iba dve možnosti: buď tento zákon porušia, alebo sa vystavia celibátu.

Skontrolovať si to nemôžu

Policajti vo Veľkej Británii majú právomoc zatknúť alebo pokutovať tých, ktorí porušia zákony na ochranu ľudí počas pandémie, pokutou 100 £ (cca 112 €). Úradníci však nemajú právomoc kontrolovať takéto porušenia v súkromných nehnuteľnostiach.

Je teda otázkou, koľko Britov sa na tento bezpečnostný, no zároveň trochu absurdný zákaz vykašle, keďže istá štúdia zistila, že počas vrcholenia pandémie bolo pohlavne aktívnych iba 39,9 % Britov. To znamená, že viacero dvojíc má čo doháňať…

Zdroj: Unilad


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť