Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Vtáctvo vie niekedy ľuďom riadne pootravovať život. Napríklad, keď sa lastovičky rozhodnú, že si postavia domček na rohu tvojho okna a ráno ťa budia svojím spevavým  otravným uškriekaným hláskom. Uchu lahodiace, no nie? K tomu ti podarujú bonus – parapetnú dosku pokrytú ich exkrementmi. Topka.

Označkované autá, chodníky a ranný budíček však nie sú to jediné iritujúce na týchto jedincoch. V Devone (Anglicko) naháňajú ľuďom niektoré vtáky aj strach. Dôvod báť sa ich majú najmä psičkári, ktorých miláčikovia patria k vzrastovo najmenším plemenám.

Štvorročná čivava Gizmo si spokojne polihovala v záhradke svojej majiteľky, keď tu zrazu na ňu zaútočila čajka. Priateľ Beccy Hill, majiteľky Gizma, práve vešal na záhrade prádlo, takže celú situáciu videl. Uviedol, že čajka sa vyrútila na Gizma, v momente ho schmatla do zobáka a uletela preč.

https://picryl.com/media/chihuahua-dog-chiwawa-animals-811f6a

Majiteľka uneseného Gizma a jej priateľ sú zúfalí. Nevedia, kde majú čivavu hľadať, ani či je ešte nažive. S nádejou, že by niekto jej psíka našiel, zverejnila jeho fotku na sociálnej sieti. Po tom, ako sa stretla s posmeškami niektorých ľudí, bola nútená svoj príspevok stiahnuť.

Našli sa však aj ľudia, ktorí si z tejto situácie nerobili posmešky. Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals zmienila tento prípad aj v najčítanejších novinách Spojeného kráľovstva, The Sun: „Súcitíme s majiteľmi tejto čivavy. Dúfame, že je Gizmo v poriadku a podarí sa mu vrátiť sa späť k svojej rodine.“

Našťastie je takéto agresívne správanie čajok veľmi zriedkavé a netypické, takže situácie ako táto by sa rozhodne nemali diať na dennom poriadku.

V roku 2015 sa v Port Dover odohrala podobná, len menej drastická situácia. Čajka zaútočila na teriéra Jacka Russela. Nezvládla však svoju korisť udržať v zobáku, a pri vzlietnutí psíka pustila.

Zdroj: ladbible.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Sjuuz

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť