Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Hračky sú dôležitou súčasťou normálneho vývinu detí. Hravou formou sa učia byť súčasťou ľudskej spoločnosti. Mnohé z nich sú didaktické, interaktívne a pomáhajú deťom identifikovať sa s ostatnými deťmi už v útlom veku. Federico Galanterni, majiteľ argentínskej firmy na výrobu bábik na hranie sa snaží, aby jeho bábiky vyzerali ako skutočné živé bábätká. Jeho tím dizajnérov si dáva záležať i na najmenších detailoch, aby z detí jedného dňa vyrástli zodpovední dospelí ľudia. Raz si v obchode s hračkami všimol jedno dievčatko a vďaka nej si uvedomil, že s ich bábikami sa nestotožňujú úplne všetky deti. Na trhu totiž chýbala bábika s Downovým syndrómom.

https://www.facebook.com/Casitademunecaslf/photos/a.430011606396.220559.377321721396/10155675904021397/?type=3&theater

Toto dievčatko si v ten deň u nich v obchode nechcelo vybrať žiadnu bábiku, ani jedna sa jej nepáčila, lebo ani jedna z nich sa na ňu nepodobala. Majiteľovi firmy Federicovi nabehla husia koža, keď to počul. Cítil sa až zle, že mu niečo podobné nenapadlo už skôr a vedel, že musí niečo pre tieto špeciálne detičky spraviť. Jeho firma totiž vyrába bábiky rôznych ľudských typov. No vtedy si uvedomil, že detí, ktoré sa s ich bábikami celkom nestotožňujú je určite viac a pravdepodobne si prechádzajú tým istým, ako to dievčatko, ktoré videl v hračkárstve.

https://www.facebook.com/Casitademunecaslf/photos/a.430011606396.220559.377321721396/10155675904021397/?type=3&theater

A takto vznikol nápad na novú bábiku s Downovým syndrómom menom Oli. Predaj spustili pred týždňom, 20. marca, jeden deň pred dňom, kedy sa slávi Svetový deň Downovho syndrómu. Na prvý pohľad je jasne vidieť charakteristické črty osôb s Downovým syndrómom, no táto bábika je určená všetkým deťom, nielen tým s týmto vrodeným defektom. Spomínaná značka okrem toho vyrába aj bábiky s ryšavými vlasmi, chudšie aj tučnejšie bábiky, černoškov, bábiky s ázijskými črtami… Oli učí malé deti rôznorodosti a tolerancii. Nie všetko odlišné musí byť automaticky aj zlé, ľudí treba bližšie spoznať a nehodnotiť každého len podľa fyzického vzhľadu. Tohtoročným heslom firmy vyrábajúcej tieto neobyčajné bábiky je: „Je jednoduchšie vychovať priebojné deti než potom prevychovať zhýralých dospelákov“.

Zdroj: taringa.net
Titulná fotka: facebook.com


Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.