Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

V aukcii predávajú zhabanú superjachtu ruského miliardára

Predaj jachty Axioma je však kontroverzný, keďže nebude na prospech ukrajinského ľudu, ale americkej investičnej banky JP Morgan, ktorá tvrdí, že majiteľ jachty jej dlhuje viac ako 20,5 milióna eur.


Superjachtu ruského miliardára v hodnote 75 miliónov dolárov dali na aukciu v Gibraltári. Ide o prvý predaj zhabaného ruského majetku po tom, ako prezident Ruska Vladimir Putin vo februári napadol Ukrajinu.

Jachtu Axioma zhabali oceliarskemu miliardárovi Dmitrijovi Pumpjanskému v marci na základe sankcií. Podrobnosti o predajnej cene plavidla zverejnia po ukončení transakcie, ktorá by sa mala zrealizovať za 10 až 14 dní. Predaj jachty je však kontroverzný, keďže nebude na prospech ukrajinského ľudu, ale americkej investičnej banky JP Morgan, ktorá tvrdí, že Pumpjanskyj jej dlhuje viac ako 20,5 milióna eur. Informuje o tom web The Guardian.

Profimedia

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.