Utorok 16.8.2022
sk
Leonard
cz
Jáchym
, Joachim

V ázijských školách používajú zariadenia, ktoré zoskenujú a následne zmažú obsah tabule

Užitočná vec, ktorá však už bola technologicky prekonaná.


Tá menej šťastná väčšina z nás si zo školských čias až do dnešných dní pamätá zápach kriedového prachu a mokrej špongie. To sú vnemy, ktoré len tak z hlavy nedostaneš. Niektorí šťastlivci pracovali len s fixkovou tabuľou, aké sú v posledných dvoch desaťročiach v slovenských školách stále bežnejšie.

Skúsenosti zo sveta dokazujú, že aj klasická kriedová tabuľa sa dá za pomoci technického vylepšenia premeniť na moderné zariadenie. V juhokórejských školách používajú zaujímavý digitálny prístroj, ktorý robí z používania obyčajnej tabule omnoho príjemnejší zážitok, uvádza web Latest Game Stories.

Blackboard at Kyung Hee University equipped with digital eraser that scans and saves the text as it erases so that students can access later.

Posted by Architecture & Design on Thursday, July 21, 2022

Skvelá pomôcka

Zariadenie, ktoré môžeme vidieť na fotografii, slúži na automatické čistenie tabule. Nejde len o obyčajnú mechanickú stierku. Predtým, ako stroj obsah tabule zmaže, ho naskenuje a vďaka tomu je k dispozícii v digitálnej podobe.

Kórejskí žiaci, ktorí mali česť chodiť do triedy s týmto zariadením, hovoria, že ide o prístroj veľmi hlučný a pomalý a ručné zotretie tabule je omnoho rýchlejšie. Dodávajú však, že na rozdiel od ručného čistenia nevíri prach, čo je určite veľmi významné pozitívum.

Existujú aj lepšie riešenia

Tento objav je starý už minimálne desať rokov, a preto sa dá považovať za zastaraný. Na svet prišiel zrejme v čase, keď moderné tabule neboli veľmi rozšírené, ale školy hľadali spôsob, ako spríjemniť používanie tých klasických tmavozelených.

V súčasnosti sa už aj v slovenských školách čoraz viac objavujú technologicky vyspelé tabule, ktoré sú vybavené projektormi, dotykovými plochami a ďalšími digitálnymi funkciami. Aj taká jednoduchá vec, akou je školská tabula, poskytuje obrovský priestor pre vylepšenia!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť