Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Otrasný žart žiakov v Banskej Bystrici sa mohol skončiť tragédiou. Takto sa to stalo

Polícia preveruje podozrenie zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu.


Žiačka banskobystrickej základnej školy (ZŠ) na sídlisku Sásová nevedomky požila tekutý dezinfekčný prostriedok a skončila v nemocnici. Ako informuje na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia, incident aktuálne preveruje polícia, pričom v prípade prijali aj trestné oznámenie. Ide o podozrenie zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu.

„O tom, či išlo o ‚nemiestny žart‘ rovesníkov, bude možné hovoriť až po riadnom preverení všetkých skutočností,“ dodáva polícia s tým, že vzhľadom na prebiehajúce úkony a zisťovanie všetkých bližších podrobností a okolností, za ktorých sa udalosť odohrala, nebudú nateraz poskytovať žiadne podrobnejšie informácie.

fľaša na vodu
Shutterstock

Udalosť preverovaná políciou sa podľa banskobystrickej radnice odohrala po hodine telesnej výchovy na základnej škole Pieninská v pondelok 24. apríla. Jedno z dievčat bolo smädné a chcelo sa zo svojej fľaše napiť vody, obsah tekutiny však vypľulo na dlážku. Triedna učiteľka šiestakov po príchode do triedy fľašu otvorila a zacítila v nej dezinfekčný prostriedok. „Odkiaľ pochádzalo, vedenie školy nemá vedomosť, nakoľko žiaci nemajú k čistiacim prostriedkom, ktoré sa používajú na upratovanie, prístup. Sú uzamknuté v miestnostiach, kam sa deti nedostanú,“ dodalo mesto.

Riaditeľka ZŠ po incidente kontaktovala zdravotníkov a žiačke bola poskytnutá prvá pomoc. Následne ju previezli na vyšetrenie do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Podľa vyjadrení rodiča, ktoré poskytol škole, sliznice nosa a ústnej dutiny nemala žiačka poškodené. Riaditeľka zároveň kontaktovala príslušníkov polície, ktorí v súčasnosti celý prípad preverujú.

Dievča podľa riaditeľky školy nebolo dlhodobo šikanované, ako o tom informovali niektoré médiá. „V základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica sa šikanovanie v žiadnom prípade netoleruje. Aj pri najmenšom náznaku riaditeľ každej jednej základnej školy okamžite koná a situáciu rieši,“ povedala vedúca banskobystrického školského úradu Jana Odrobiňáková.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje